Подлезът убиец на 52-годишна жена ще бъде обезопасен 15.10 | 15:08
Това ще се случи като част от изграждането на кръстовище на две нива

Подлезът, в който падна и по-късно загина 52-годишна жена, ще бъде обезопасен. Съоръжението на булевардите "България" и "Димитър Несторов" в София ще бъде ремонтирано. Това стана ясно от думите на столичния кмет Йорданка Фандъкова, съобщава БНР.
52-годишната жена е починала в болница, след като е получила сериозни наранявания при падането в подлеза на булевардите "България" и "Димитър Несторов". Инцидентът станал, тъй като загиналата се навела за телефона си. Нейна приятелка е трябвало да ѝ го подаде, но вместо това починалата полетяла надолу. Жената се е спънала в малък бордюр, което е довело до фаталния инцидент.
"Специално за този подлез, той предстои да бъде ремонтиран. В хода на изграждането на кръстовището на две нива, което сме готови да започнем всеки момент, след като приключат жалбите по отношение на плана за София", посочи Фандъкова.
Тя посочи, че за съжаление има и вандализъм. "Коментирахме с колегите сутринта пешеходния подлез, който е в Борисовата градина и свързва Борисовата градина с квартал "Изток" – редовно възстановяваме осветление, пак се чупи и така ще продължаваме, за съжаление има го и този вариант, за да може хората да преминават през подлезите, а не там, където не е разрешено", посочи Фандъкова.
Столичната община и Военната академия "Георги Раковски" подписаха ново четиригодишно споразумение за ползването на парка край академията.
Водещи
-
Методи Байкушев: ПП е мишена на българската прокуратура и разследващите органи
Според Байкушев обвинението срещу кмета на община Варна е "съшито с бели конци", категоричен...
12.07 | 18:00
-
Владислав Горанов: На Пеевски няма да му стигнат силите чак за премиер
"Магнитски" е дамга, но не ми трябва реабилитация, политическа най-малкото, посочи той
12.07 | 17:40
-
Иван Иванов на финал на „Уимбълдън“ при юношите
България отново на върха в световния тенис
12.07 | 17:20
Най-четени
-
Борисов с коментар за повишения рейтинг на България
По думите му това е още един добър знак за инвеститорите и за българската икономика, който...
12.07 | 10:55
-
Нинова: Непокорна България вече е официално регистрирана партия
Това съобщи тя с пост във Фейсбук
12.07 | 14:00
-
Мирчев: Споменаването на Асен Василев в делото не ни притеснава, може да кажат и Тръмп, и Джоли
Очевидно става дума за атака към опозиционните кметове, което не означава, че те не трябва да...
12.07 | 12:40