Пожарът в Рила се разраства 26.08 | 15:20
160 пожарникари, горски работници, военни и служители на парк "Рила" участват в гасенето на огъня. Търсят се доброволци за пожара под билото на връх Връшка чука
Разраства се пожарът в Рила планина, който бушува вече четвърти ден, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Кюстендил. Заради силен вятър в ранния следобед на места са се възобновили огнища. На този етап е трудно да се изчисли размерът на новообхванатите площи.
Продължава да е в сила бедственото положение в община Долна баня, но ако няма заплаха от възобновяване на пожара, вероятно утре то ще бъде отменено. Спокойно е преминала нощта за общинските и горски служители, както и за доброволците, дежурящи при все още тлеещите огнища в района на големия горски пожар от преди три дни.
Дежурствата в района ще продължат, осигурено е и достатъчно количество вода, увери директорът на общинското горско предприятие Борислав Попов. Огънят в горския масив в местността Градище е локализиран и няма опасност за населението.
До момента през лятото са бушували 478 горски пожара на територията на страната, съобщи БНТ. Най-много пожари - 55, са горяли в Благоевградска област от началото на годината.
Повече от половината от всички 478 пожара са пламнали заради човешка небрежност. От началото на годината пламъците са унищожили почти 40 хиляди декара гора, а над 11 хиляди души са участвали в потушаването на огнените огнища.
Водещи
-
Случаят "Баба Алино": От „Форест клуб“ с възражения срещу всички констативни актове, издадени за сградите в комплекса
Ние вярваме в закона и в прозрачността на процеса, заявяват оттам
19.06 | 21:00
-
"Прогресивна България" има най-много спонсори, ГЕРБ-СДС – нито един
Най-щедрият дарител е Тихомир Андонов, който е помогнал на ДПС със 100 000 евро
19.06 | 20:45
-
Обвиниха 73-годишен преподавател за блудство с дете
Пострадалата споделила за случилото се на майка си
19.06 | 20:00
Най-четени
-
Партиите с критики към Радев: Заявката за вето върху санкциите срещу Русия е грешка
Той коментира изказването на премиера Румен Радев в четвъртък, че България ще поиска руският...
19.06 | 12:30
-
Старите водомери и топломери ще "помпат" сметките от януари
Разходи за сметка на потребителите
19.06 | 10:45
-
Мерц e против нов съвместен дълг на ЕС
Германският канцлер се обяви за орязване на разходите и по-скромен бюджет за периода 2028–2034...
19.06 | 13:30