Пожарът на сметището в Шишманци затруднява движението по АМ Тракия, от РИОСВ успокояват 13.08 | 11:15
Показанията от замерванията край завода за отпадъци са в т. нар. "зелен спектър“ и не будят безпокойство

Димът от големия и опасен пожар край сметището в Шишманци затрудни днес движението по АМ Тракия и околни трасета. Във връзка с огнената стихия, която лумна вчера от РИОСВ-Пловдив изнесоха следната информация в опит да уталожат напрежението сред жителите на околните населени места:
"Екип от представители на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив и Регионалната лаборатория – Пловдив към ИАОС следят качеството на въздуха след разразилия се пожар на обект "Депо за неопасни отпадъци и Инсталация за биологично разграждане по закрит способ" в с. Шишманци, общ. Раковски. Мониторингът и анализът на резултатите показват, че няма превишения на нормите. Показанията са в т. нар. "зелен спектър" и не будят безпокойство.
Експертите извършваха замервания в най-близките населени места с мобилен апарат Gasmet. Проследени бяха стойностите на 26 показателя, а именно: азотни и серни оксиди, въглероден диоксид, въглероден оксид, метан, амоняк, хлороводород, толуен, формалдехид, флуороводород, фенол, метилмеркаптан, флоран, стирен, пропан, хлороформ, фозген, бензен, серовъглерод, циановодород и други. Експертите периодично следяха движението на въздушните маси и дима и позиционираха техниката според него, за да следят показателите на въздуха в близките села Шишманци и Болярино".
Повече подробности ще бъдат дадени на пресконференция по-късно днес.
Водещи
-
ВСС реши дава безвъзмездно на европрокуратурата сградата на бившата централа на ДПС
Решението беше взето с 13 гласа „за“
28.07 | 17:30
-
Кеворк Кеворкян: Невменяеми 2
28.07 | 17:15
-
Разтърсващо обръщение на дядото на Сияна
Старши пожарникар Георги Ламбев призова за подкрепа пред съда в Плевен на 30 юли
28.07 | 17:00
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Заловиха голямо количество ботулинов токсин, серуми и фармацевтични продукти
Митничари са ги открили в колетни пратки от Виетнам и Корея
28.07 | 13:15