Полезна информация за трафика и времето през почивните дни 06.09 | 09:57

Къде ще има ремонти по пътищата?
За тези, които са решили да слеят почивните дни и планират кратка почивка, важна информация за времето и трафика. Пътищата ще са мокри днес в източните части на двете основни магистрали – "Хемус" и "Тракия". По-значителни валежи се очакват в Североизточна България в Шуменска област, съобщава Нова тв.
Критични точки очаквано ще са граничните пунктове и особено тези към Гърция и Сърбия. От "Гранична полиция” увериха, че ще има повече полиция там, където е необходимо.
По-сериозен ремонт се извършва на 18-и км на АМ "Тракия” в посока Бургас.
Важен ремонт предстои в петък на пътя в Искърското дефиле край Своге, където стана тежката катастрофа с автобус, която отне живота на 17 души. Участъкът ще бъде затворен, създаден е обходен маршрут през селата Искрец и Бучин проход.
Асфалтира се и друг опасен участък – 15-километрова отсечка от пътя Русе-Бяла. Ограничена е скоростта, но от АПИ алармират, че шофьорите масово не се съобразяват с ограниченията.
По проходите все още зее огромна дупка по пътя на прохода "Шипка". Проблемът е от повече от два месеца. Мястото е изключително опасно заради завоите без добра видимост. Ремонт ще започне следващата седмица. Крайният срок е до средата на октомври. Има вероятност пътят през прохода да бъде изцяло затворен. Обходът ще е през Бузлуджа.
Разнообразно се очертава времето през почивните дни, коментира пред телевизията синоптикът Анастасия Стойчева. В следобедните часове днес ще има временни увеличения на облачността, а температурите ще достигнат 25-30 градуса. В петък ще преобладава слънчево време, а температурите ще се повишат. Вятърът ще отслабне. Събота и неделя ще има по-значителни временни увеличения на облачността главно над Западна и Централна България. На отделни места в събота ще има превалявания, а в неделя в западната половина от страната ще превали и прегърми. Първата половина от следващата седмица отново ще позахладнее.
По Черноморието ще е облачно сутринта, но до обяд слънцето трябва да изгрее. Денят ще е прохладен с температури до 28 градуса в следобедните часове. Вълнението на морето ще отслабва. Височината на вълните от около метър ще падне до под 30 сантиметра в следващите 48 часа. Над планините облачността ще е променлива. На отделни места ще превали краткотраен дъжд. Максимална температура на височина 1200 метра ще е 19 градуса, в по-високите части – около 12 градуса.
Водещи
-
Военният министър посочи какъв бюджет е нужен за модернизация на въоръжените ни сили
По думите му все повече народите се убеждават, че мирът и сигурността на държавите не са...
05.05 | 18:00
-
В навечерието на Гергьовден на много места агнешкото месо в търговските вериги е изкупено
"Може би в последните месеци или година през известен период от време се вдигат цените"
05.05 | 17:40
-
Няма да имаме задължителен час по религия, ще е задължително избираем час
Това заяви пред журналисти в Пазарджик министърът на образованието Красимир Вълчев
05.05 | 17:20
-
Акушерките са добрите орисници на новия живот
Отново отбелязваме Международния ден на акушерката и засвидетелстваме уважение и благодарност
05.05 | 16:59
Най-четени
-
"Възраждане" внася трето предложение за референдум за лева
След дискусията ще последват протести като форма на натиск срещу правителството, обяви...
05.05 | 10:15
-
10371 българи, които се осигуряват задължително за втора пенсия, са се отказали от нея
НАП води електронен регистър на тези хора, както и на възобновилите участието си в УПФ.
05.05 | 10:45
-
Черешите на Женския пазар в София значително по-евтини отколкото в страната
На фона на рекордните 50-60 лева в страната, столичният пазар предлага по-достъпни цени
05.05 | 16:15
-
Гергьовденската трапеза не е просто кулинарна - тя е ритуал, символ, молитва
Традиции и обичаи на Гергьовден
05.05 | 15:00