Политиката на социалистите ще осигури работа и добро заплащане 28.03 | 21:10
Листата на БСП за европейските избори е престижна, смята Пантев

"Важно е Мартин Шулц да бъде избран за председател на Европейската комисия" Това заяви в Асеновград лидерът на социалистите Сергей Станишев, съобщава агенция "Фокус".
Според Станишев, само тогава ще има равноправно отношение към всички страни, и в частност към България. "Това дали Шулц ще бъда начело на ЕК, също зависи от резултатите на евроизборите", поясни Станишев. По думите му, през последните години социалистите в Европа са набрали сили. От четири, социалистите председатели на комисии в Европейския парламент, са вече 12. Хората искат работа и добро заплащане, за да живеят нормално, това ще го осигури политиката на социалистите, затова е важно да спечелят, каза Станишев.
Ще бъдат поискани повече пари по програмата за младежка заетост, защото е важно младите хора да работят. Според него, през последните години сме имали репресивна държава, превзета и обсебена от ГЕРБ. Сега се налага да се гради отново, при много силна съпротива.
В същото време проф. Андрей Пантев, кандидат за евродепутат от КБ посочи, че листата на БСП за европейските избори е престижна, съставена от личности, почтени към отечеството, към социалната идея, към принципа за справедливост и солидарност.
"Залогът е голям – да не допуснем връщането на борисовщината", подчерта той и сравни настоящото с предишното управление като посочи практически примери за свършеното.
Захари Георгиев пък обобщи, че за 10 месеца кабинетът Орешарски е направил много повече за хората и бизнеса, отколкото ГЕРБ за три години и половина.
Водещи
-
Диана Дамянова: Избори в следващите месеци са въпрос на политическо оцеляване за Радев
"Борисов и Пеевски са твърдо решени да не допуснат предсрочен вот", категорична е тя
18.08 | 18:00
-
Украйна спря петрола за Централна Европа
Това съобщ министърът на външните работи и външната търговия на Унгария Петер Сийярто в...
18.08 | 17:45
-
Бивш директор в Google с плашещо предупреждение за близкото ни бъдеще
Идва 15-годишна дистопия*, твърди Мо Гаудат
18.08 | 17:30
-
"Биг Брадър" се завръща на малкия екран през септември
15 съквартиранти влизат в риалитито на 21-и
18.08 | 17:15
Най-четени
-
Катастрофа с тирове на един от входовете за Пловдив затапи АМ "Тракия"
Задръстването е над 5 километра
18.08 | 10:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
Омбудсманът внася в НС искане за назначаване на свой заместник
В петък се проведе изслушване на трите кандидатки за поста - Деница Димитрова, Марина Кисьова...
18.08 | 09:45