Полиция край заведения и по пътя: Драконови мерки за 8 декември 04.12 | 18:15
МВР затяга контрола за Студентския празник

Националната полиция предприема мерки по повод предстоящия студентски празник. Ясни са всички места, на които ще има много празнуващи. Така са взети мерки да се гарантира пътната безопасност, каза Мария Ботева заместник-началник на "Пътна полиция" към "Национална полиция".
Ще има контрол по пътищата срещу шофьори без книжки, дрогирани или употребили алкохол. Ще се следи и за неизправни автомобили.
Голяма част от празнуващите са млади водачи и затова е важно да тръгват с подготвени коли за зимата - течности, резервни гуми, работещи чистачки.
Георги Толин от пожарната обясни, че в последните 20 дни са направени специални проверки в хотели, ресторанти, хижи и станции. Инспекциите са направени в цялата страна.
Проверени са над 530 обекта. Инспектирани са инсталации и аварийни изходи. В 58 обекта са установени нарушения, които не са сериозни - основно липса на редовни документи. На някои места не са намерени и пожарогасители. Връчени са 58 предписания и четири протокола. Съставени са и три акта.
Дарин Димитров от "Охранителна полиция" каза, че са проведени срещи с местната власт и са набелязани мерки за спазване на обществения ред. Ще има повече полиция около заведенията.
Завишен е контролът за продажба на алкохол на непълнолетни, както и за продажбата на пиротехника, посочи още Дарин Димитров.
Водещи
-
Веселин Стойнев за ПП: Оставката на Кирил Петков вече не може да компенсира щетите
Според него всички уличени в корупция трябва да подадат оставка и да бъдат изключени от...
30.06 | 21:00
-
Невиждани юнски жеги морят Европа
В събота в испанския град Ел Гранадо бяха измерени 46 градуса
30.06 | 20:30
-
Страшна трагедия: Пикап прегази детенце
Мотоциклетист откаран по спешност в болница след тежка катастрофа
30.06 | 20:15
Най-четени
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Почина музикантът Евгени Генчев - Джули от "Виолетов генерал"
Тъжната новина съобщиха от дарк уейв групата, чийто дългогодишен басист бе той
30.06 | 14:10
-
И Бойко Борисов се срещна с Магнус Брунер
Шенген е едно от най-големите постижения на ЕС, заяви лидерът на ГЕРБ
30.06 | 15:30
-
Жена с над 2,50 промила алкохол се удари в дървен цветарник
По случая е започнато разследване.
30.06 | 11:59