Полицията започна проверки по курортите 12.05 | 17:07
В инспекциите на заведения, таксита, дискотеки и т.н. са включени и други институции

Регулярни проверки за дейността на увеселителни заведения, дискотеки и таксиметрови фирми на територията на Слънчев бряг се извършват в момента от служители на ОДМВР–Бургас и РУ–Несебър. Целта на инспекциите, стартирали през вчерашния ден, е гарантиране спокойствието и сигурността на почиващите в най-големия курортен комплекс преди началото на активния летен сезон. Във фокуса на проверяващите са сключените трудови договори, длъжностите, на които се назначава персонала, заплащането на осигуровки, наличие на разрешителни за работа (за таксиметровите автомобили) и т.н.
Проверките ще продължат и в бъдеще, като към тях ще се включат и представители на различни институции - ТДНАП, РИОКОЗ, РДНСК, Инспекция по труда, Бургаски митници, Комисия за защита на потребителите и други. В тази връзка предстои и среща между представителите на държавните институции, полицията и кметовете на морските общини от Бургаска област, на която ще бъде обсъдено междуинституционалното сътрудничество в контекста на предстоящата лятна кампания на НАП за контрол и спазване на законодателството.
През миналогодишния летен сезон, в резултат на доброто сътрудничество между различните институции на територията на Бургаски регион, стартира работата на Координационен център за противодействие на нарушения и престъпления при прилагане на българското законодателство, регулиращо функционирането на туристически и обслужващи ги обекти (хотели, увеселителни заведения, търговски обекти и съпътстващи услуги), в частност в областта на данъчната и фискалната политика.
Водещи
-
Голям пожар край яз. Порой в Поморийско
24 часа не могат да го загасят, с цялата налична техника на Поморие и Несебър десетки се борят...
25.07 | 16:45
-
DARA с "Нито звук": Знак за нов албум? (ВИДЕО)
Огненото момиче се вихри в компанията на Филип Буков
25.07 | 17:30
-
Спипаха над 1 кг кокаин на „Дунав мост“ 2
Мъж и жена са с повдигнати обвинения и са под постоянен арест
25.07 | 17:15
-
Закриха два сайта за незаконно разпространение на филми
Мъж на 28 г. е задържан при спецоперацията в защита на интелектуалната собственост
25.07 | 17:00
Най-четени
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Православната църква отбелязва Успение на Света Аннa
Българите наричат празника Лятна света Анна. Той е разпространен в района на Западна България...
25.07 | 08:30
-
Червен код за опасност от пожари е обявен днес за осем области в Северна и Южна България
Ограничени възможности за гасене
25.07 | 10:15