Полицията зове хората да не се поддават на провокации и обеща да не бие мирно протестиращи 14.07 | 12:44
Провокация, насилие и агресия към протестиращите от страна на полицаите няма да има, зарече се директорът на СДВР - Антон Златанов
![Полицията зове хората да не се поддават на провокации и обеща да не бие мирно протестиращи](http://inews.bg/pictures/893742-1_1004.jpg)
Протестиращите граждани да не се поддават на провокации. Това призова заместник-директорът на СДВР Антон Златанов по време на извънреден брифинг в очакване на поредния ден на амсови протести из страната.
"Призоваваме в следващите дни на протеста гражданите да не се поддават на провокации. Снощи хора ни казаха, че в своите редици са познали лица, които се опитват да провокират напрежение, и бяхме помолени да отстраним такива лица”, допълни Златанов.
"Благодарим на всички, които не се поддават на провокации и протестират мирно. Отново първите редици на служителите ни са Антиконфликт, което значи, че полицията иска протестите да бъдат мирни.
Провокация, насилие и агресия към протестиращите от страна на полицаите няма да има.
Въпреки това публикуваните преди малко материали потвърждават информациите, които се изнасяха от правоохранителните органи в последните дни за това, че определени групи се опитват да контролират мирния протест на гражданите, и да се създават провокации.
Огромната маса от хора излизат по свое собствено убеждение, и винаги се намира някакво малцинство вътре, което се опитва да опорочи протеста.
Протестирайте, изразявайте мнението си, ние сме там да помогнем, обърна се Златанов към гражданите.
Шествията и митингите в последните дни не са заявявани, въпреки това създаваме организация за движението по пътните артерии, за да защитим правата на тези, които нямат общо с протеста и искат да се придвижват свободно из града”, съобщи още Златанов.
Уважавам правото на свободно събиране на гражданите, създаваме организация за движение по основни пътни артерии за обществения ред в столицата, така че да защитим правата на протестиращите, а и на тези, които искат свободно да се движат в града. Защитаваме правата на всички граждани. Призовавам всеки гражданин, идващ на протест, да се запознае с информацията и да помогне и на нас правоохранителните органи да пазим обществения ред, държавността и демокрацията, призова още Златанов.
Гражданите да не се поддават на провокации, а да протестират в рамките на закона и ние ще им съдействаме за това, добави той.
Първо, гражданите не са се поддали, тъй като в последните дни безредици няма. Но и нашите превантивни действия са свършили работа. Гражданите да постъпват като снощи, когато видят провокатори, да ни ги показват, подчерта Златанов.
Водещи
-
Украинският президент Зеленски с призив за общоевропейска армия
Според него, Европа все по-малко може да разчита на подкрепата на САЩ и е важно да разполага...
15.02 | 18:00
-
Слави за Кирил Петков: До кога ще позволяваме самозванци да се изказват от името на Републиката?
Лидерът на ИТН иска да бъде потърсена наказателна отговорност от съпредседателя на ПП заради...
15.02 | 17:20
-
Метеоролог каза каква люта зима се задава от утре
Ето какво ще е времето през идната седмица, според Анастасия Стойчева от НИМХ
15.02 | 17:00
Най-четени
-
Унищожителната реч на Джей Ди Ванс към ЕС (ВИДЕО)
Вицепрезидентът на САЩ подложи на критика Евросъюза и някои отделни държави пред смълчаната...
15.02 | 10:00
-
Рая Назарян: Въпрос на дни е да представим официално бюджета
Тя заяви, че има огромни по размер - около 4 милиарда, неизпълнени ангажименти от предходния...
15.02 | 11:20
-
Желязков за скъпите храни: Няма да се предприемат мерки, които изкривяват пазара
"Във веригата на доставките трябва да се намесят НАП и "Митниците", заяви премиерът
15.02 | 14:00