Поне 168 км магистрали и 187 км скоростни пътища до 2020 г. 28.09 | 16:54
Ще рехабилитират още 665 км от републиканската мрежа с пари от Европа

До 2020 г. в България ще бъдат изградени още поне 168 км нови магистрали и още 187 км скоростни пътища. Това стана ясно от думите на шефът на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) Лазар Лазаров по време на форума "Строителството през 2016 г. – перспективи, предизвикателства и възможности през програмен период 2014 – 2020". Става въпрос за изцяло нови проекти, а не за такива, които вече са започнати и в момента дейностите по тях са на различен етап.
Сред приоритетите на АПИ през периода до 2020 г. ще бъдат изграждането на тунела под връх Шипка, скоростният път Видин – Ботевград (близо 167 км), магистралите между Русе и Велико Търново (около 120 км) и между София и ГКПП "Калотина" (48 км), изграждането на втория участък от Западната дъга на околовръстното шосе на София (5.5 км), както и разширяването на последните два участъка на същия път между бул. "Бъкстон" и магистрала "Люлин", както и от пътен възел "Младост" до магистрала "Тракия" (14.5 км).
Освен изграждането на нови пътища и разширяване на съществуващи, в програмата на АПИ до 2020 г. е залегнала и рехабилитацията на 665 км. За финансирането на тези дейности ще бъдат необходими 380 млн. лв. които ще бъдат осигурени по Оперативна програма "Региони в растеж", уточни още Лазаров.
Водещи
-
Народното събрание ще получи 70 нови служебни автомобила на стойност 4,5 милиона лева без ДДС
Договорът за лизинг е с продължителност 48 месеца и включва 57 бензинови и 13 електрически...
16.09 | 15:30
-
Местата на воден режим се множат ОБЗОР
Областният управител Катя Иванова се ангажира всички предложения и проекти на общините да...
16.09 | 15:15
-
Цените на виното ще се повишат поради поскъпването на гроздето с около 10%
Стоимен Горов, винопроизводител от Кочериново, който отглежда различни сортове грозде в над...
16.09 | 15:00
-
Росен Желязков: Безводието се дължи и на климатични фактори, и на лошо управление на водния ресурс
Целта е да бъдат набелязани спешни мерки за преодоляване на водната криза
16.09 | 14:45
Най-четени
-
Депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев отправи остри критики към Делян Пеевски
Критики към стила на управление
16.09 | 10:45
-
Днес България се сбогува с един от най-известните духовници в страната - отец Иван от Нови хан,
Отец Иван ще бъде погребан в родното си село Благово.
16.09 | 09:30
-
Желязков свиква първо заседание на Националния борд по водите в изпълнение на решението на Народното събрание
Целта на Националния борд по водите е да координира действията за преодоляване на водната...
16.09 | 09:45
-
Малък циклон ще се придвижи в източна посока, ще премине през Черно море и ще донесе така необходимите валежи
След дъжда - хубаво време
16.09 | 09:45