Посланикът на Израел: Терорът е срещу всички 19.07 | 20:22
Шаул Камиса-Раз не може да си обясни как невярната информация за дъщеря му е попаднала в медиите
"Това е тежък атентат, който се опита да попречи на отношенията между България и Израел." Така посланикът на Израел Н. Пр. Шаул Камиса-Раз на брифинг в Бургас. Посланикът изтъкна, че "терорът, който е по целия свят, не е само срещу Израел, а срещу целия свят, срещу всички държави" и коментира и коментира невярната информация, че дъщеря му е сред ранените при атаката.
Информацията, че дъщеря ми е пострадала в атентата няма нищо общо с истината, заяви Шаул Камиса-Раз и поясни, че тя е в Израел. Посланикът коментира, че не знае как подобна информация излиза в медиите.
iNews припомня, че по-рано днес медии разпространиха новината, че дъщерята на посланика е пострадала при нападението над автобуса с израелски туристи в Бургас и е настанена във ВМА. Агенция Блиц дори цитира съпругата на Шаул Камиса-Раз. По-късно информацията бе опровергана и от посолството на Израел у нас, и от МВнР.
Иначе, днес посланикът изрази благодарност към всички, които са се отзовали и са помагали на мястото на трагедията на летището в Сарафово.
"Близо 24 часа сме тук, работим със службите на Израел, на България, за да разберем какво точно стана. Взаимоотношенията между България и службите, които работят тук, от министерствата, полицията, са на много добро ниво и ние сме благодарни за това", каза той, цитиран от Фокус.
"Благодаря от името на правителството на Израел, на всички семейства, на посолството на Израел, на всички, които помогнаха в тази тежка ситуация. Да видиш всички министри да стоят покрай теб, да ти помагат в тази ситуация – ние приемаме това много добре. Много благодарим", допълни посланикът.
Водещи
-
Трифонов и редколегията: ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари
Клипчето с участието на Трифонов е достъпно и в неговия профил във Фейсбук.
15.12 | 14:30
-
Ново изискване на ЕС вдига цената на новите автомобили
„В момент, когато достъпът до суровини е под нарастващ натиск на глобално ниво, по-доброто...
15.12 | 14:15
-
15 декември: Международен ден на чая - една от най-древните напитки в света
Как възниква датата 15 декември
15.12 | 14:00
-
КНСБ и "Подкрепа" изпратиха остро писмо до Рая Назарян с искане за приемане на Бюджет 2026
Освен заплатите, под въпрос са поставени и социалните плащания. Неприемането на бюджета...
15.12 | 13:45
Най-четени
-
Бившият номер 19 в света прекрати кариерата си през 2021 година и веднага след това започна да се занимава с треньорство.
"Ще бъде голяма изненада да има кабинет в този парламент."
15.12 | 10:15
-
Деница Сачева: Борисов знае кога е време за мъже
По време на брифинга след срещата, Сачева акцентира върху икономическото състояние на страната...
15.12 | 11:30
-
Президентът провежда консултации с представители на ПП-ДБ
Ние смятаме, че сегашното правителство трябва да внесе удължителен бюджет и той да бъде приет...
15.12 | 11:45
-
В края на 2025-а обновените софийски тротоари ще са 200 дка
Дейностите се възлагат от Столичната община и районните администрации по Програмата за...
15.12 | 12:15