Последен летен ден през ноември с рекордни температури до 24° 13.11 | 07:57
През уикенда - леко захлаждане с усилване на вятъра
Днес времето ще е слънчево и топло за ноември. Минималните температури в сутрешните часове ще са между 5° и 10° и максимални - между 19° и 24°. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.
В сутрешните часове само на отделни места в низините и около водните басейни ще се образува краткотрайна мъгла.
Над Черноморието ще е слънчево със слаб вятър. В сутрешните часове на отделни места видимостта ще е намалена. Максимални температури на въздуха - 17-19°. Температурата на морската вода е 13-15°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Над планините ще е слънчево със слаб вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 14°, на 2000 метра – около 8°.
През почивните дни обаче с усилване на вятъра от северозапад ще нахлуе сравнително студен въздух. По-съществено ще е захлаждането в неделя, когато дневните температури няма да надвишат 10°-15°.
Ще има временни увеличения на облачността, но без валежи. До края на неделния ден и вятърът временно ще отслабне.
В понеделник отново ще бъде ветровито, с променлива облачност, без валежи. Ще бъде по-топло от обичайното, минималните температури ще са по-ниски, дневните ще се повишат.
Водещи
-
Любослав Костов: 5% увеличение на заплатите не стига до никъде
Цената на липсата на бюджет
16.01 | 17:59
-
Венера преминава във Водолей, където ще остане до 10 февруари
От прагматичния и амбициозен Козирог, където Венера е търсила стабилност и статус, сега тя...
16.01 | 17:40
-
Магнитни бури през уикенда. А след това и на тези дати
Причината за явлението са потоци заредени частици от слънчевия вятър след изригвания през...
16.01 | 17:20
Най-четени
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01
-
Загиналите жени при пожара в ж.к. „Свобода“ в София са се задушили, тъй като са се евакуирали сами
По думите му проблемът не е бил в електрическата мрежа на блока, а в зарядно устройство,...
16.01 | 13:30
-
Разследват смъртта на руския олигарх Владислав Баумгертнер в Кипър
Тялото на мъж изплува край Лимасол, свързват го с шефа на "Уралкалий"
16.01 | 12:00