Последни заседания на 42-рото НС 30.07 | 08:17
Гласуват отново върнатите текстове от промените в Закона за защита на конкуренцията
Депутатите ще гласуват върнатите за ново обсъждане текстове от промените в Закона за защита на конкуренцията, приети на 18 юни и върнати за ново обсъждане с Указ на президента Росен Плевнелиев от 30 юни.
В мотивите към ветото се посочва, че значителна част от измененията и допълненията на закона не са надлежно мотивирани и няма оценка на въздействието им, някои от тях преследват неясни цели, а там, където целите на промените са общополезни, методите за постигането им са несъразмерни и могат да причинят вреда вместо полза.
Народните представители ще разгледат на второ четене промени в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи.
Парламентът ще гласува на първо четене Законопроект за изменение и допълнение на Закона за управление на отпадъците, внесен от Добрин Данев и група народни представители.
Водещи
-
Горещите вълни в Европа - все по-опсни, градовете се нагряват до над 50°C
Сателитни данни показаха над 54°C на повърхността в центъра на Атина
04.07 | 14:30
Най-четени
-
Православната църква почита паметта на Св. Андрей
Вижте какви са народните вярвания за този ден
04.07 | 09:30
-
След пожара в Люлин: Въздухът в момента е чист
Хората могат да се наслаждават на почивните дни, увериха от Общината
04.07 | 11:20
-
Граждани поискаха оставката на Румен Радев на протест
Демонстрацията под надслов „АНТИРадев“ издигна български и украински знамена
04.07 | 10:20