Посолството ни в Швеция няма пари за билети за закъсалите българи 24.07 | 13:22
Всеки трябва да се "спасява" сам, заявиха от българското външно министерство
Българското посолството в Швеция не разполагало с пари за закупуване на билети до България за изпадналите в беда български граждани, отишли в скандинавската държава да берат боровинки. Това съобщиха от Министерството на външните работи (МВнР).
В случай, че български гражданин не разполага със средства за завръщане в България, той трябвало да потърси съдействие от близки и роднини, посочват още от външното министерство.
Българското посолство в Стокхолм се ангажирало да предоставя актуална информация за възможните начини на пътуване до България със самолет или автобуси по различни линии.
Българските граждани, желаещи да заминат на сезонна работа в Швеция, трябва да имат сключени трудови договори, да разполагат с пълна информация за работодателя и да се уверят в неговата сериозност, заявиха от МВнР.
iNews припомня, че на 22 юли възникна остър проблем с български граждани, берачи на боровинки, пристигнали в Швеция без трудов договор. Около 200 българи се събраха в неделя пред сградата на българското посолство в Стокхолм, след като останаха излъгани, че ще получат работа.
Около 250 евро на човек струва прибирането – 200 евро за самолетен билет от Стокхолм до Белград, други транспортни разходи и малко средства за храна.
Водещи
-
Киара е забелязана с ново гадже след "Ергенът: Любов в рая"
Очевидци разказват, че гласовитата блондинка е била забелязана в столично заведение в много...
17.11 | 17:40
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 44-о място в световната ранглиста в края на сезона
Димитров, който пропусна почти цялата втора половина от кампанията заради контузия, запази...
17.11 | 17:15
-
2026 година започва с ваканция, ето ги всички почивни дни 2
Как изглеждат официални празници и неработни дни през 2026 г. към този момент:
17.11 | 16:58
-
Бившият вътрешен министър разкритикува Даниел Митов за назначението на уволнен директор
Липса на анализи и оборудване
17.11 | 16:45
Най-четени
-
Слънце и дъжд ще се редуват до края на ноември, температурите скачат до 21°
Вероятността за сняг под 1400 м е минимална, това обясни по БНТ Анастасия Стойчева от...
17.11 | 12:45
-
Председателят на АИКБ, счита че новият бюджет е добър за репресивния апарат
Липсва диалог
17.11 | 11:30
-
Обмен на левове в евро в пощите - срещу документ за самоличност
"Анонимни ползватели на услугата няма да има. Всички наши клиенти ще бъдат идентифицирани",...
17.11 | 10:45