Почти до календарния край на август времето ще остане слънчево с лека облачност, без валежи 27.08 | 12:45
Сутрините ще са прохладни, на места с температури под 15 градуса
Почти до календарния край на август времето ще остане слънчево с лека облачност, без валежи. Сутрините ще са прохладни, на места с температури под 15 градуса. Денем обаче ще е приветливо топло с показания на термометрите между 30 и 35 градуса.
Кулминацията на настоящия топъл цикъл ще е в събота с дневни температури до 36-37 в обичайно горещи зони като Дунавската равнина, Югоизтока и долното течение на река Струма.
Вечерта на 30 и на 31 август ще премине студен атмосферен фронт. За кратко ще се усили вятърът от Северозапад. Ще има валежи - локално временно интензивни, с гръмотевици и с предпоставки за градушка. Явленията ще се развиват в хода на неделния ден, който ще е по-хладен - с температури от 25 до към 30 градуса.
В първите 2 дни на септември ще е свежо и слънчево. В понеделник температурите през деня ще са в интервала 27-32 градуса, във вторник - между 30 и 25 градуса. Сутрините ще са хладни.
Ранните прогнози допускат преминаване на фронтове с валежи около 3, след това - на 6 и 7 септември. При подобни обстановки можем да очакваме интензивни, но ограничени по обхват извалявания и временно понижение на температурите с усещане за приближаващата есен.
По Черноморието ще е преобладаващо слънчево до 31 август. Едва привечер в неделя се очакват локални валежи. Вероятност за такива има на 3, след това на 7 и 8 септември, отново по-късно през деня. Около преминаващите смущения ще има усилвания на вятъра. Следобедните температури в повечето от дните ще са около и малко под 30 градуса.
Високи вълни се очакват на 28 и 29 август. След това, в първите дни на септември морето ще е по-спокойно.
Водещи
-
Любен Иванов: Въвеждането на скенери е технически невъзможно
Депутатът от ПП-ДБ предупреди, че промените в изборните правила целят "контролиран вот", а...
15.01 | 19:30
-
Мистериозна смърт на руски топ мениджър в Кипър, властите не потвърждават
След дни на неизвестност около изчезването на бившия изпълнителен директор на руския торов...
15.01 | 19:15
-
Жечо Станков обвини Асен Василев в нанасяне на дългосрочни щети
Министърът призова за по-сериозно отношение въпреки предизборната обстановка
15.01 | 19:00
-
Миризмата на тялото ни издава от какво сме болни
15.01 | 18:45
Най-четени
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Наталия Киселова: Избирателите все още предпочитат хартиената бюлетина
Наталия Киселова: БСП ще оттегли предложението за гласуване след активна регистрация
15.01 | 08:45
-
НАП дава до 5% отстъпка до края на март
Над 4000 души декларираха доходите си през първите четири дни от данъчната кампания 2026 г.,...
15.01 | 09:59