Почти половин милион души са останали без ток, а един човек е загинал, след като буря в района на Черно море 27.11 | 13:33
Става дума за част от метеорологичен фронт, който по-рано доведе до смъртта на един човек, а стотици населени места останаха без електричество в резултат на обилни снеговалежи и силни виелици в Румъния и Молдова в неделя.

Почти половин милион души са останали без ток, а един човек е загинал, след като буря в района на Черно море наводни пътища, изкорени дървета и събори електропроводи в Крим, съобщи ТАСС.
Бурята връхлетя и южната част на Русия и големи вълни заляха плажовете на курорта Сочи, бурният вятър отнесе покрива на пететажна сграда в Анапа и нанесе щети на домове и училища в Кубан, съобщи агенцията, цитирана от Асошиейтед прес.
Бурята накара няколко кримски региона да обявят извънредно положение, след като стана най-силната, регистрирана през последните 16 години, със скорост на вятъра, достигаща 144 км/ч, заяви пред ТАСС Татяна Любецка, назначена от Русия служителка в кримското управление за мониторинг на околната среда.
Правителството в Крим, който Русия анексира от Украйна през 2014 г., каза на хората да си останат по домовете днес и затвори държавните учреждения, включително училищата и болниците, тъй като и днес се очакват силни ветрове.
Ръководителката на една от кримските области, Наталия Писарева, заяви, че всички в Черноморския район на Западен Крим са останали без водоснабдяване, както и централно отопление, тъй като помпените станции са загубили мощност. Съобщава се и за проблем с газопровод в Саки, Западен Крим.
В аквариум в Севастопол около 800 екзотични риби и животни са загинали, след като помещението, в което са се намирали, е било наводнено, съобщава телевизионният канал "Крим 24".
В Русия консорциумът "Каспийски тръбопровод" спря зареждането на суров петрол в пристанището Новоросийск поради "изключително неблагоприятните метеорологични условия", включващи ветрове със скорост до около 86 км/ч и вълни с височина до 8 метра.
Водещи
-
Путин създава буферна зона по границата с Украйна
„Одобрихме създаването на необходима буферна зона за сигурност по нашите граници. Въоръжените...
22.05 | 20:40
-
Столична община наложи глоби в размер на над 164 000 лв. на двете сметопочистващи фирми
От Столична община припомнят, че през 2023 г. общият размер на санкциите, наложени на всички...
22.05 | 20:20
-
Димитър Ганев от Тренд: Целта на Румен Радев с референдума е по-дългосрочна
Инфлацията и високите цени са най-големият проблем за хората в последните месеци. Да не...
22.05 | 19:59
-
Приключва ремонтът на първата отсечка от над 400 метра на Дунав мост при Русе
Това е вторият етап от строителните дейности по реконструкцията на съоръжението. Предстои да...
22.05 | 19:40
Най-четени
-
И 1 глас против в Европейския съвет, може да ни препъне към Еврозонта
Симен Дянков изрази изненада, че шефът на БНБ е коментирал темата, защото това не помага за...
22.05 | 13:50
-
Над половината българи подкрепят инициативата на президента за референдум за еврото
Това сочат резултатите от проучване на "Тренд"
22.05 | 11:00
-
Политолог: Румен Радев закъсна с правене на партия
Любомир Стефанов смята, че КС ще потвърди решението на Наталия Киселова за отхвърляне искането...
22.05 | 14:40