Правителството прехвърли на НВИМ имот в „Оборище“ 16.01 | 13:26
Столична община пък получи 18 дка със 7-те сгради върху тях

Правителството се разпореди с имоти. От публична държавна собственост на частна държавна собственост се променя статутът на имоти с предоставени права за управление на Министерство на отбраната. Това дава възможност с тях да се извършват разпоредителни действия - продажба чрез търг, съгласно Закона за държавна собственост. Поземлените имоти със сменен статут се намират в област София, община Столична и в област Пловдив, община Стамболийски.
На Националния Военноисторически музей се предоставя безвъзмездно за управление имот - публична държавна собственост, който се намира в област София, община Столична, район "Оборище". Поземленият имот е необходим за осигуряване на достъп за влизане и излизане на автомобилна и едрогабаритна техника в района на музея.
Държавен имот с площ 17 924 кв. м, заедно с построените върху него седем сгради, намиращият се на ул. "Никола Мушанов" № 147 в София придобива статут на имот - частна държавна собственост и безвъзмездно се прехвърля в собственост на Столична община за образователни дейности.
Водещи
-
Тръмп: Голям напредък по отношение на Русия
Президентът на САЩ засега не предоставя допълнителни подробности
17.08 | 18:00
-
СГП: Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди катастрофата
Адвокатът му съобщи, чеи ма фрактури на гръбначния стълб, на прешлените и на ръката
17.08 | 17:40
-
Пожар край аквапарка в Несебър
С огнената стихия се борят пожарни екипи от Несебър, Бургас и Поморие
17.08 | 17:20
-
Няколко евролидери ще присъстват на срещата Тръмп-Зеленски във Вашингтон утре
В разговорите ще се влючат Урсула фон дер Лайен, Фридрих Мерц, Еманюел Макрон и Александър...
17.08 | 17:00
Най-четени
-
Черно море бушува твърде дълго, вълните погълнаха вече 20 души
Август месец е опасен заради коварните подводни течения и високи вълни, които се превръщат в...
17.08 | 10:00
-
COVID-19 "надигна глава" и у нас
Три държави в Европа отбелязват повишение на случаите на чикунгуня след китайската епидемия
17.08 | 14:00
-
Жена осъди Община Лесичово, защото не се грижи за бездомните кучета
Трябва да ѝ бъдат изплатени 5 000 лв.
17.08 | 14:30