Предстоят още протести - срещу съдебната власт 18.03 | 15:34
Прогнозата е на омбудсмана. Всички управляващи "нощем ще се стряскат"

Неработещата и нереформирана съдебна власт скоро ще се окаже под прицела на гражданското недоволство - това прогнозира в интервю за dariknews националният омбудсман Константин Пенчев.
Той посочи, че реформата в съдебната власт е спряла преди няколко години, а липсата на справедливост е един от най-болезнените проблеми за българите.
"Този протест показва много сериозен проблем в нашето общество и ние, институциите, трябва да го решим. Омбудсманът точно тук му беше мястото и съм доволен и благодарен на протестиращите, които потърсиха контакти с мен, аз им казах и на тях, и сега го повтарям: голяма част от исканията са напълно смислени, изпълними и който говори за хората на улицата като анархокомунисти, хора с два пръста чело, това го казаха видни наши политици, това просто показва, че не разбират хората и за това ще си платят рано или късно", добави още Пенчев.
По думите му оттук нататък всички управляващи, поне в близките години, ще имат един стрес: "Нощем ще се стряскат, като си помислят, че някое тяхно решение може да извади тези хора на улицата".
Според омбудсмана това, че протестите са били насочени срещу монополите, изобщо не трябвало да успокоява управляващи и всякакви политици, че основната тема за липса на справедливост, а именно неработещата ни реформирана съдебна власт, е останало на заден план.
"Протестите минават и покрай Съдебната палата пътьом, но то не е пътьом. Това съмнение в ефективно работещата съдебна система и справедливост в правораздаването стои у хората и то също ще избие рано или късно. Трябва да се знае и това, няма да им се размине и тази реформа. Ако някой си мисли, че съдебната система от само себе си ще се оправи и че хората ще забравят за нея, няма да се случи това", категоричен бе Пенчев.
"Реформата в съдебната система спря преди 3-4 години и в момента сме на изходна позиция горе-долу. Този проблем стои и никой да не го забравя. Той е най-болезненият проблем, защото върхът на справедливостта, изразител на справедливостта би трябвало да бъде съдебната система - съдът", каза още националният омбудсман Константин Пенчев.
Водещи
-
„Възраждане“ се вдига на нов протест срещу еврото
Лидерът на партията Костадин Костадинов отправи апел към противниците на въвеждането на еврото...
03.06 | 21:00
-
Джефри Сакс:Сценарият за разпад на Европейския съюз е възможен
Тази структура остава доста крехка, заяви американският икономист
03.06 | 20:45
-
В сряда се очакват положителни конвергентни доклади от ЕЦБ и ЕК
Очакванията са двата доклада да са положителни
03.06 | 20:30
-
Мъск пуска интернет в български села?
КРС инициира обсъждане за разгръщането на "Старлинк" в отдалечени малки населени места
03.06 | 20:15
Най-четени
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Завладява ни нов силно заразен вариант на COVID-19!
Той вече се ра разпространява по света, вижте симптомите
03.06 | 16:15
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Това е шампионът по покупки на жилища в София
с приемането на еврото пазарът на недвижими имоти у нас ще се успокои, смятат брокери
03.06 | 17:00