Предупреждават за ураганен вятър в 15 области днес 07.07 | 06:05
Над Западна България ще превали и прегърми, максимални температури - между 27° и 33°

Жълт код за силен вятър е обявен в 15 области в страната в четвъртък - със средна скорост 14-15 м/сек. с пориви до 20 м/сек. Опасността е за областите Хасково, Кърджали, Смолян, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Велико Търново, Габрово, Ловеч, София, София-област, Плевен, Враца, Монтана и Видин. Това показва прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.
В следобедните часове над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Над Западна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места там ще превали и пригърми. Максималните температури – от 27° до 33°.
От четвъртък с усилване на вятъра през страната ще премине студен атмосферен фронт. През деня вятърът от северозапад, в Източна България - от север-североизток, ще се усили – ще бъде умерен, временно силен. Дневните температури ще се понижат слабо и максималните ще бъдат между 25° и 31°.
В петък вятърът ще отслабне. Ще бъде предимно слънчево, след обяд над планинските райони - с купеста облачност, но вероятността за валежи е малка.
В събота вятърът отново ще се ориентира от северозапад и ще се усили. Ще има временни увеличения на облачността, почти без валежи. В неделя ще бъде предимно слънчево, а вятърът ще отслабне.
Водещи
-
В "Продължаваме промяната" ще избират ново ръководство през септември
Дотогава Асен Василев остава едноличен лидер
29.06 | 21:33
-
Веселин Стойнев: Оставката на Петков беше задължителна, но не изчерпва проблема
Диана Дамянова: Оставката на Кирил Петков е опит да се прикрие действителната глава на тази...
29.06 | 18:00
Най-четени
-
ЕК: Без кучета и котки в зоомагазина вече
Въвеждат задължително микрочипиране, нови тежести заплашват ловците
29.06 | 12:00
-
Украйна: Ударихме военни цели в руския Брянск
Според местни медии в града са се чули изстрели и поредица от експлозии
29.06 | 11:20
-
Гадже зарязало бременна бившата жена на Джизъса?
Младежът се е хванал с нова мацка и е изоставил брюнетката, която ще бъде самотна майк
29.06 | 13:40