През 2012 година измамите над Спас Василев са надвишили 70 000 лв 22.10 | 13:26
Представил "своя съдружник" за по-достоверно

Още жертви на Спас Василев от Кочериново, станал по-известен с фалшивата си самоличност Александър Николов, проговориха пред bTV. Оказа се, че през 2012 г. мъжът е завлякъл десетки българи със сума, която според жертвите надвишава 70 000 лв.
Мъж, който тогава живее в Лондон, и негови приятели са завлечени с мащабната сума. Грубите им изчисления сочат, че става дума за 70 000 лв. "Той ни се представи като собственик на редица български фирми, съсобственик в швейцарска фирма, работи в английска фирма и продава пакети самолетни билет”, разказа пред bTV мъжът, който пожела да остане анонимен.
След като част от хората не получават билетите си, мъжът отива във Варна. Представя му свой съдружник, който обаче се оказва, че единствено дели с него общ офис.
"През това време, докато момчето е по свои задачи, Спас му открадва печата и започва да подпечатва фалшиви бланки на договори, самолетни билети. Освен това отива във фирма "Юзит калърс”, където се представя като съсобственик. Фирмата не проверява това, че той не е съсобственик на фирмата на това момче, и започва да работи с него, да му издава самолетни билети”, продължава разказа си измаменият.
Спас отново изчезва, а полицията бездейства. Мъжът и приятелите му започват да го издирват сами. Откриват го в хотел в Русе. "Започнахме да го разпитваме. Призна ни абсолютно всичко, че е негова измама, че е вършил нещата умишлено”,
От "Юзит Калърс” потвърдиха за bTV, че през 2012 г. са станали жертва на документна измама, извършена от Спас Василев.
Водещи
-
Наргилета и вейпове изчезват от заведенията на закрито
Депутатите от комисията ще разгледат и законопроект, с който от Демократична България...
29.05 | 11:59
-
Радостин Василев: „Възмутени сме от случилото се. Мисля, че е по-добре парламентът да почива и да не се събираме тук
По-рано депутати от "Възраждане" и от ПП-ДБ влязоха в спор заради темата за изучаването на...
29.05 | 11:45
-
Алгафари: Доган се крие, не се появява, онзи ореол го няма
По думите му е въпрос на време „кои ще се престрашат по-първо“ да преминат от отцепниците на...
29.05 | 11:15
-
Обявиха най-успешните бизнес лидери в България за 2025
29.05 | 10:59
Най-четени
-
Днес решават дали Варна ще изтегли дълг за милиони
Сесията ще се излъчва в реално време през YouTube канала на институцията.
29.05 | 10:30
-
Властите обещават - до няколко седмици BG-ALERT трябва да функционира изцяло
Затова се преминават тези обучения, за да могат да знаят съответните институции кога и при...
29.05 | 08:58
-
Плевнелиев: Българите стават по-бедни заради "Боташ"
Росен Плевнелиев бе категоричен, че всяка европейска държава, която е приела еврото, се е...
29.05 | 10:15
-
2 месеца след смъртта на Сияна – старт на делото, обвиняемият е внесъл обжалване
Бащата на Сияна - Николай Попов, който откакто загуби дъщеря си, поведе битка за справедливост...
29.05 | 09:12