Президентът закъснява със свикването на КСНС за Сирия 08.09 | 13:52
Всяка една институция трябва да си поеме ролята, смята Калфин
Надявам се скоро да се проведе Консултативен съвет за национална сигурност при президента Росен Плевнелиев, на който да се обсъди темата Сирия. Това заяви евродепутатът Ивайло Калфин пред БНР. По думите му само това липсва в дебата в България
"В Народното събрание при нас имаше обсъждане, но там специални данни, разузнавателна информация по-въздържано трябва да се изнасят. КСНС е мястото, в което водещите политици могат да потвърдят национално съгласие за това не дали е ползвано химическо оръжие в Сирия, а кой го е използвал", посочи Клафин.
Той изрази мнение, че КСНС вече трябваше да бъде проведен.
Според него може да се наложи провеждането и на повече от едно заседание при положение, че излиза нова информация за Сирия.
"Всяка една институция трябва да си поеме своята роля", смята евродепутатът.
Според него ситуацията в Сирия е стигнала до там, че не е добре да не се прави нищо. Калфин посочи, че гражданската война в страната е надминала всякакви граници с използването на абсолютно забранени оръжия.
Той изрази мнение, че намеса на международната общност в Сирия най-вероятно ще доведе до задълбочаването на сирийския конфликт.
"Не изключвам военна операция в Сирия. Не зная дали ще има убедителни доказателства, след като ООН представи това, което има... За мен към този момент такава операция ще нанесе повече вреди, ще усложни положението, отколкото да го реши, заяви Калфин.
Според него въпросът е кой е използвал химическото оръжие, "защото в една война, когато са загинали много мирни хора, трудно може да се каже, въпреки че има начин".
Водещи
-
Месопреработватели: Държавата готви драстично по-високи такси за производители и търговци на храни
Защо Агенцията по храните реши да повиши в пъти цените на административните си дейности към...
20.11 | 18:20
-
Тестват дали ваксина за COVID-19 ще лекува рак
20.11 | 18:00
-
Предлагат нови правила за продажба и регистрация на автомобили
Прехвърлянето на автомобил да става без нотариална заверка на подписите
20.11 | 17:45
-
Отпускат 120 лв. коледни добавки на най-бедните 536 хиляди пенсионери
Това съобщиха от Съвета за съвместно управление
20.11 | 17:30
Най-четени
-
ГЕРБ предлага коледните добавки за пенсионерите, които са под прага на бедност, да бъдат 120 лв
. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
20.11 | 10:45
-
Служители в администрациите протестират в цялата страна, настояват за ръст на заплатите с 20%
Ирина Ангелова допълва, че ниските доходи ги принуждават постоянно да се лишават и да търсят...
20.11 | 11:45
-
Рецепционисти вече получават до 3000 лева, а хотелските мениджъри – до 120 000 евро годишно
Особено внимание той отделя на нарастващите заплати в бранша, които според него стоят в...
20.11 | 12:45
-
Колко дълго издържат яйцата в хладилника?
По-специално експертът по храните Закари Картрайт обясни колко дълго всъщност издържат яйцата...
20.11 | 11:59