Президентът чака последните точки, запетайки и цифри в Закона за бюджета 05.12 | 12:45
Не може от няколко проблема да стигнем до големия извод за ветото, смята Плевнелиев

Не може от няколко проблема да стигнем до големия извод за ветото - бързо, лесно и емоционално.
Това коментира президентът Росен Плевнелиев в отговор на въпрос, свързан с бюджета.
В Президентството изчакваме да видим последните точки, запетайки и цифри в закона и искаме да направим своите анализи, посочи Плевнелиев. Ще се отнесем много сериозно, не мога в момента по никакъв начин да предскажа какъв ще е изводът и какво ще бъде решението.
Но при всички случаи ще се отнеса максимално сериозно към ангажимента си и винаги съм казвал, че налагам вето само с аргументи, каза държавният глава.
Запитан за писмото от ЕК и спрените средства за екология, Росен Плевнелиев посочи, че Еврокомисията е коректен партньор на България. Ние винаги сме получавали от тях професионални съвети и обективна информация, която трябва добре да се анализира, за да може проблемите да се решават, каза президентът.
Той добави, че не би искал да влиза в детайл кой с какво е допринесъл, но очевидно има проблем. Също така не трябва да си "посипваме главата с пепел" от този проблем, а да го решим. Повече от ясно е, че този проблем в ОП "Околна среда" датира назад в годините - 2008, 2009 и 2010. Тогава поне две правителства са управлявали. Нещо повече, в тази оперативна програма много силен е почеркът и на кметовете, едва ли аз като президент сега ще започна да гледам проект по проект кой кмет какво е правил - дали е бил "червен", дали е бил "син". Но е много важно България да има деполитизиран, надпартиен подход по еврофондовете, да покажем професионализъм, коментира Плевнелиев.
Президентът Росен Плевнелиев заяви, че значението на иновациите ще расте и ги посочи като стратегически важен приоритет, който може да реши сериозните проблеми на нацията като доходите и демографския проблем. Държавният глава посочи като стратегически важно създаването на национален иновационен борд.
Президентът Плевнелиев връчи наградите от Националния конкурс "Иновативно предприятие на годината 2013" в рамките на Деветия национален иновационен форум на тема "Иновации и секторна конкурентоспособност", допълва БТА.
Водещи
-
Живия Нострадамус: Разкол очаква църквата след смъртта на папата
Ще паднат и строго пазените тайни на Втикана, пророкува Атос Саломе
23.04 | 18:12
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09
-
Сакскобургготски: Паркът "Врана" загива, вече не е гора, а джунгла
Това пишат от секретариата на Царското семейство
23.04 | 18:03
Най-четени
-
Второ земетресение на Балканите е регистрирано през днешния ден
Трусът е с магнитуд 5.0 по скалата на Рихтер.
23.04 | 15:15
-
Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
Това стана ясно от публикация във фейсбук на ДСБ в Бургас, в която се обявява приемна на...
23.04 | 14:30
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09