Приемане на пакет от реформи би било силно начало за връщане на доверието 03.09 | 17:46
Това коментира посланикът на Великобритания у нас Джонатан Алън

В момента хората на улицата имат послание за обновление и реформа. Политическите партии, всяка, от които е обект на протестиращите, не показват никакви признаци, че се вслушват в това послание. Това заяви пред журналисти посланикът на Великобритания у нас Джонатан Алън, цитиран от БТА.
Аако партиите не се вслушат, рискуват да изглеждат неадекватно в очите на един нарастващо зрял електорат, който не приема статуквото, посочи още той. Приемане на вдъхващ доверие пакет от реформи от настоящия парламент би било силно начало за връщане на доверието, според посланика.
Алън изрази някои идеи, споделени пред него от българи, лично или чрез интернет, свързани със законодателна промяна, която наистина да покаже, че народните представители се вслушват в гласа на хората.
Идеите той обобщи в три категории: повсеместно въвеждане на истинска прозрачност, търсене на отговорност на политиците и налагане на контрол на депутатите и прилагане на вече съществуващите правила.
Водещи
-
Тежък инцидент с електрическо превозно средство в „Слънчев бряг”
По неофициална информация от местната полиция произшествието е станало около 14:00 часа на...
14.08 | 17:40
-
Правителственият самолет ИЛ-96-300 на Специалния летателен отряд "Русия" излетя от летище Внуково
В делегацията ще участват също министърът на отбраната Андрей Белоусов и финансовият министър...
14.08 | 17:22
-
Този след обяд ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността над южните и западните райони
Там се очаква да духа временно силен вятър от изток-североизток с пориви до 20-22 m/s.
14.08 | 16:15
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
Най-четени
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
-
Без вода в Плевен: докога?
Вчера хората излязоха на протест и настояват проблемът да бъде решен.
14.08 | 10:15
-
Пророкът на кризата от 2008 г. предсказа какво ни предстои сега
Според него нито един друг пазар в света не може да се похвали с такава концентрация на...
14.08 | 10:45