Проверяват всички природни паркове до 18 май 04.05 | 15:00
Ще се отстраняват опасни дървета и ще се обезопасяват туристически маршрути

Изпълнителната агенция по горите (ИАГ) разпореди да бъдат извършени проверки на териториите на природните паркове във връзка с възникнали инциденти - по-специално се визира инцидентът в шуменския парк "Кьошковете". Действията се предприемат с цел осигуряване безопасността на гражданите.
В срок до 18 май представители на Държавните горски предприятия, Регионалните дирекции по горите, дирекциите на Природни паркове към ИАГ и общините ще извършат инвентаризация на опасни дървета. Ще се проверява също състоянието и безопасността на туристическата инфраструктура, обезопасяването на маршрути и места за отдих. При проверката ще бъде обърнато особено внимание на туристическите зони, подходите към парка и териториите с висока концентрация на туристи, хижи, алейни мрежи и погледни места.
След инспекцията ще бъдат направени конкретни предписания и мерки към всеки парк за отстраняване на установените евентуални нередности и предотвратяване на бъдещи инциденти. Ще бъдат определени срокове, както и отговорни лица и институции, които да следят изпълнението им.
Водещи
-
Антон Кутев: На първия ред в НС стоят криминално проявени хора
Има вероятност правителството да падне между юли и Нова година, прогнозира той
28.05 | 21:00
-
Едно по едно: Пророчествата на Ванга за 2025-а се сбъдват?
Зловещи съвпадения или истински прозрения?
28.05 | 20:45
-
Корман Исмаилов: Случилото се с Доган, ще се случи и с Пеевски в бъдеще
"Румен Радев е противоречива личност и изхожда от популистки позиции"
28.05 | 20:15
Най-четени
-
Съвсем нов и силно заразен вариант на Ковид-19, обозначен като NB.1.8.1
Мутацията вече е открита и у пътници, посетили Китай, Япония, Южна Корея, Тайланд, Франция,...
28.05 | 11:00
-
Пореден провал: Ракетата на SpaceX пак не можа да излети
Американската компания потвърди, че е загубила прототип на тежката ракета „Старшип“
28.05 | 15:20
-
Борисов: Популизмът взима вече опасни размери в българската политика, особено след образуването на дело в Конституционния съд
Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на Народното събрание днес, коментирайки...
28.05 | 12:45
-
На прага на еврозоната: Кога ЕС ще одобри България за приемане на единната валута
Това означава, че след това министрите от Еврогрупата и първите европейски финансисти от...
28.05 | 10:26