Проверяват новия приют за кучета 12.10 | 07:33
Строежът на приюта продължава

Столичният кмет Йорданка Фандъкова ще провери днес (12 октомври) как върви изграждането на новия приют за безстопанствени кучета, съобщиха от Столична община.
Преди време Нина Макарова, директор на Дирекция "Общински земи, гори и поземлени отношения” обяви, че стартира проекта по строеж на приюта и той ще се намира в село Горни Богров.
Изпълнителят на проекта е избран чрез обществена поръчка, след която е решено, че с тази работа ще се заеме фирма "Нивел "АД. Строителната площадка е открита още на 9 август, като прогнозите бяха, че в рамките на 90 календарни дни ще приключи първият етап от работата.
Приютът ще може да приема до 1000 бездомни кучета и ще разполага с два вида клетки - индивидуални и такива за максимум 5 кучета.
Директорът на общинското предприятие "Екоравновесие” пък беше категоричен, че отравянето на безстопанствените животни по никакъв начин не решава проблема с тях, а допълнително напряга обществото.
Водещи
-
Финалът между Иванов и Василев на US Open - от 18 ч. днес
Двубоят ще се състои на корт №12, уточняват от БФТ
06.09 | 13:40
-
Стартира национален маратон на четенето
Популярни имена сред участниците са Наско, Славчо, Илиян и Иван от Б.Т.Р., момичетата от трио...
06.09 | 13:20
-
Морското равнище се покачва драстично
Това покачване се превръща в един от най-ясните и неоспорими сигнали за изменението на климата
06.09 | 12:40
Най-четени
-
Исторически български финал на US Open
Иван Иванов и Александър Василев влизат в битката за трофея
06.09 | 09:30
-
Времето - лятно, морето - бурно
Времето в следващите дни ще запази спокойния си летен ритъм
06.09 | 09:15
-
Родни политици поздравиха за Деня на Съединенито
Разделението винаги ни прави по-слаби, а общата воля гради бъдеще, написа Бойко Борисова във...
06.09 | 11:00