Проверяват черната кутия на медицинския хеликоптер 29.01 | 14:10
По случая ще се води публично разследване
Свалят черната кутия от авариралия медицински хеликоптер. Разследването за причините ще бъде публично, обявиха пред от Националния борд за разследване на авио и жп-катастрофи, предава Нова телевизия.
Във вторник по време на спасителна мисия - на път за Банско, единственият ни медицински хеликоптер се приземи аварийно край Самоков.
По случая ще се води публично разследване, увери председателят на Националния борд за разследване на произшествията във въздушния, водния и железопътния транспорт Христо Христов.
Още в четвъртък ще бъде извлечена информацията от черната кутия на хеликоптера, а от екипажа ще бъдат изискани рапорти.
По негови думи е имало няколко нарушения. Първото - в полетния план не са били изписани имената на пилотите. Освен това - при такъв инцидент екипажът е длъжен веднага да уведоми органа за разследване. Това обаче не се е случило. Екипажът по-късно е докладвал, че е спаднало налягането на маслото в единия двигател.
"Имало е принудително кацане. Има проблеми в налягането на единия от двигателите, но до тук. Съмнявам се, но това са предположения без никакви доказателства, че е сработила някаква временна сигнализация, която не е била точно реална. Това може да е грешка на софтуера която да е излязла на главния компютър на хеликоптера. Те са го установили на борда - кацат, но после кой е дал разрешението да тръгнат обратно, това за мен е загадка. Щом всичко е било нормално, защо не са тръгнали към Банско, а се връщат обратно в базата? Значи има съмнения за нещо нередно", заяви Христов.
Водещи
-
Спират топлата вода в половин София в първите дни на август
Става въпрос за дълъг списък от квартали - над десетина, в това число и части от центъра,...
16.07 | 14:30
-
"Топлофикация София" да прихване от сметките дните без топла вода
Посочва още, че това е важна предпоставка за открит диалог с потребителите и за укрепване на...
16.07 | 14:00
-
Все повече българи даряват за деца в риск, но предпочитат да останат анонимни
Благодарение на съпричастието на дарители все повече малчугани в риск получават помощ в...
16.07 | 13:45
Най-четени
-
Книжката на Емрах Стораро ще бъде взета след последното му нарушение в Созопол
По-рано този месец певецът бе заснет да шофира на пешеходната алея в морското градче
16.07 | 10:30
-
Машини, секции в чужбина и ЦИК: депутатите обсъждат промени в изборните правила
Промените на "Прогресивна България" включват възстановяване на машинния вот такъв, какъвто...
16.07 | 09:59
-
Добра новина: Още семейства получават шанс за бебе с помощта на Столична община
Дванайсет семейства и жени без партньор са кандидатствали за финансиране на инвитро процедури...
16.07 | 09:45
-
Умът ни е в нашите ръце: Как да намалим риска от деменция с 45% според СЗО
Деменцията е седмата водеща причина за смърт в света и една от основните причини за увреждания...
16.07 | 10:45