Прокопиев и Цветелина Бориславова правят нова партия? 03.07 | 13:29
С премиер Кристалина Георгиева "Република" ще се намести във властта

Иво Прокопиев и Цветелина Бориславова ще създадат нова дясноцентристка партия. Тя ще се казва "Република" и ще участва на следващите избори, предаде TV7.
Според информацията идеята на кръга "Прокопиев" е да лансира коалиционно правителство начело с еврокомисаря Кристалина Георгиева.
Смята се, че новата партия ще бъде формирана до края на септември и ще се развива под протекцията на президента Росен Плевенелиев.
Очаква се в ръководството ѝ да влязат имената на говорителите на кръга "Прокопиев" в последните години - политолозите Иван Кръстев и Огнян Минчев, шефката на агенция "Алфа рисърч" Боряна Димитрова, икономистите Красен Станчев и Георги Ангелов.
Водещи
-
Зафиров: Ако нямаше Ден на победата, нямаше да има Ден на Европа
Вицепремиерът каза, че отлагането на либерализацията на пазара на тока ще бъде за срок от...
08.05 | 20:40
-
Каримански: За първото тримесечие приходите в бюджета са 20% по-малко от заложените
Те не могат да се наваксат, приходната част по бюджета на страната не се изпълнява спрямо...
08.05 | 20:20
Най-четени
-
Мецола заплаши да съди Фон дер Лайен
Причината - планът за заеми от 150 млрд. евро за оръжие
08.05 | 17:00
-
Нинова: Стига привилегии! Аман от лицемерие
08.05 | 13:59
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16