Прокуратурата: Съдът отменя над половината актове на КАТ 06.10 | 15:39
Отделно МВР прекратява част от преписките без да посочва мотиви

Съдилищата масово отменят актовете на КАТ за пътни нарушения. Това е установила проверка на Върховната административна прокуратура (ВАП). Повече от половината обжалвани в съда актове се отменят, съобщиха от прокуратурата. Друга установена нередност е, че в голяма част от случаите МВР прекратява преписките за установени нарушения без изобщо да посочва мотиви.
"През 2015 г., като цяло е намалял броят на съставените актове за установяване на административни нарушения и електронни фишове в сравнение с 2014 г. и 2013 г., като са налице структури на МВР, в които намалението е в пъти, както и са налице такива, при които се наблюдава увеличаване на съставените", пише в изводите на прокуратурата.
Заради резултатите от проверката ВАП е направила препоръки към МВР да се активизира пътният контрол. С последните промени в Закона за движение по пътищата от КАТ поискаха да им се разреши да пишат фишове вместо актове за всички нарушения, за които не се предвижда отнемане на книжката. Така от пътната полиция се надяват да избегнат тежките процедури по връчване и събиране на глобите.
Водещи
-
Павел Поппандов: Погледнете в парламента колко мъртви души има
Актьорът е убеден, че не сме готови за еврозоната, и не скри симпатиите си към президента...
04.07 | 21:00
-
Задават се летни бури и температури над 40 градуса
Кулминацията на настоящия горещ цикъл ще е в началото на предстоящата седмица
04.07 | 20:41
-
Двойна експлозия на безиностанция в Рим, 45 ранени
Двама от пострадалите са в тежко състояние
04.07 | 20:20
-
Драстично е намалял бежанският поток през българо-турската граница
Това заяви австрийският федерален министър на вътрешните работи Герхард Карнер, който заедно с...
04.07 | 20:00
Най-четени
-
Ванга: 2025 ще отбележи началото на събития, които в крайна сметка ще доведат до гибелта на човечеството
Оказва се, че 2026 г. ще бъде началото на края. В частност Баба Ванга е предсказала, че в...
04.07 | 12:15
-
Мара Отварачката: Готова съм да даря Теодор с дете!
В началото тя ще сключи брак с новата си любов Теодор в България, а самото тържество ще бъде...
04.07 | 17:45
-
Напрежение пред парламента по време на протеста против еврото
Междувременно протестиращите настояват за оставка на правителството.
04.07 | 12:59
-
Очаква се до седмици да стане ясно дали Делян Пеевски ще бъде обявен за единствен председател на ДПС
Адвокатите на Пеевски поискаха, а прокуратурата не възрази, Софийският градски съд да впише в...
04.07 | 11:45