Прокуратурата иска постоянно задържане на Енимехмедов 21.01 | 09:00
Според Борислав Сарафов не може да се говори за опит за убийство

Прокуратурата поиска постоянно задържане на 25-годишния Октай Енимехмедов, който нападна вече бившия лидер на ДПС Ахмед Доган, съобщи БНР.
"Това ще го направим както с оглед на обстоятелството да не се укрие и да извърши друго престъпление, така и за негова лична сигурност. Лично според мен за него е по-добре да остане в ареста", каза заместник главният прокурор Борислав Сарафов.
Според Сарафов има основание да се търси наказателна отговорност и на хората, които нанесоха телесни увреждания на Енимехмедов, след като бе обезвреден. Заместник-главният прокурор каза още, че се води разследване кой е нанасял удари.
"Никой не е имунизиран от наказателно преследване и когато е извършил нарушение, трябва да бъде санкциониран", каза Сарафов.
Той подчерта, че пистолетът, който е бил използван, не е могъл да убие човек, и затова не може да се говори за опит за убийство.
Октай Енимехмедов е разпитан в хода на досъдебното производство. Сарафов каза, че той се е възползвал от правото си да не дава обяснения за действията си.
Водещи
-
Тежка година за лозарите, гроздето поскъпва
Очаква се цената да е с около 20% по-висока
03.08 | 11:20
-
ИПИ: Повишаването на осигурителните вноски води до риск от обедняване
Увеличава се отстоянието между най-добре платените работници и всички останали
03.08 | 11:00
-
Митрофанова: България "безпрецедентно" притиска "Лукойл" да продаде бизнеса си
Тя припомни, че доставките на руски газ за България са прекратени от април 2022 г., когато...
03.08 | 10:40
-
Поскъпването на основни храни, плодове и зеленчуци на орсите продължава
сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ
03.08 | 10:20