Прокуратурата не възрази „Продължаваме промяната“ да бъде регистрирана като политическа партия 05.08 | 14:45
Това означава, че ако съдията по делото не намери някакви други проблеми и в рамките на 14-дневния срок постанови партията да бъде вписана в регистъра на политическите партии, прокуратурата няма да обжалва решението пред Върховния касационен съд. И то ще влезе в сила веднага

Прокуратурата не възрази "Продължаваме промяната" да бъде регистрирана като политическа партия. Това означава, че ако съдията по делото не намери някакви други проблеми и в рамките на 14-дневния срок постанови партията да бъде вписана в регистъра на политическите партии, прокуратурата няма да обжалва решението пред Върховния касационен съд. И то ще влезе в сила веднага.
От формацията на Кирил Петков и Асен Василев подадоха документи за вписване в регистъра на политическите партии буквално в последния възможен за това момент. Срокът за вписване в ЦИК за предстоящите избори е 17 август. По закон формацията трябва да е регистрирана поне 45 дни преди парламентарните избори, които ще се проведат на 2 октомври.
Днешното заседание на Софийския градски съд продължи десетина минути. ПП бяха представлявани от Никола Минчев – бившият председател на Народното събрание.
Стана ясно, че въпросителната около името отпада, тъй като беше представен документ, че няма проблем "Продължаваме промяната" да бъде регистрирана под това име, въпреки че има подобна марка в Добричко.
Нерегистрираната още партия обаче има и "план Б", ако се появи проблем с регистрацията, който предвижда да се яви на предсрочните избори на 2 октомври с някоя от партиите мандатоносителки, както го направи на изборите през ноември 2021 г.
Никола Минчев лаконично коментира, че разговори с "Демократична България" за общи листи още не са водени. Това най-вероятно ще се случи следващата седмица, предаде БНР.
"Продължаваме промяната" проведе Учредителното си събрание, пет месеца след като спечели последните предсрочни парламентарни избори. Началото на партийното строителство беше поставено на 15 април в Конгресния център в Пловдив. Очаквано съпредседатели станаха Кирил Петков и Асен Василев.
На последните парламентарни избори Кирил Петков и Асен Василев участваха с регистрациите на партиите "ВОЛТ", "Средна европейска класа" и "Социалдемократи". Тогава те избраха да използват регистрациите на малките партии, тъй като нямаха технологично време да основат своя партия
Водещи
-
Съпредседателят на ПП Кирил Петков с коментар за aнтикорупционната комисия и други актуални теми
"Бях в Прага, където имаше много хора от ЕК и ЕП, които се чудят защо най-бедната държава в ЕС...
18.06 | 10:30
-
София: При санитарен минимум 80 спешни екипа, ние имаме 10-12
„На дневното дежурство в този ден са били 10 линейки и на нощното са били 10 линейки“, каза...
18.06 | 10:18
-
Розовата и хималайската сол заплашват здравето на българите
Особена грижа за бременните
18.06 | 09:59
-
С нов разпит на свидетели в Районния съд в Пловдив продължава днес делото "Дебора"
Все още обаче не е ясно дали днес ще бъде докаран в съдебната зала за процеса, който се води...
18.06 | 09:45
Най-четени
-
Самолетът с българските граждани, евакуирани от Израел, успешно кацна на летище "Васил Левски"
Операцията по евакуация
18.06 | 08:30
-
Започват националните външни оценявания в края на седми клас с изпита по български език и литература днес
Практически задачи и оценяване
18.06 | 08:44
-
Служители на МВР и граждани се събират в сряда във Варна в подкрепа на двамата си колеги
По категоричен начин е установено, че концентрацията на кокаин в кръвта на починалия е била...
18.06 | 09:14