Прокуратурата поиска доживотен затвор за билкаря, убил банкова служителка 07.10 | 13:53
Близки на Любомир Симеонов твърдят, че той е бил изнудван
![Прокуратурата поиска доживотен затвор за билкаря, убил банкова служителка](http://inews.bg/pictures/1406576_1004.jpg)
Измина година от убийството на банковата служителка Павлинка Йончева от Бургас, а съдбата на мъжа, дръпнал спусъка, все още се решава.
Любомир Симеонов отне живота на жената, като мотивът му е бил отказан кредит за 1,2 млн. лева. Той бе първо осъден на 20 години затвор, но сега прокуратурата е поискала доживотна присъда за мъжа.
В бележки, писани в затвора, бившият военен признава, че я е убил в състояние на умопомрачение и че до безизходицата го довели банкови служители, заради които фалирал, съобщава bTV.
Негови близки и приятели обаче твърдят, че истината се прикрива и Симеонов е станал жертва на схема на изнудване. Това е версията на партньорите му Михаил Загорчев и Деян Сергеев, която те са разказали пред Апелативния съд в Бургас.
Двамата са били разпитани като нови свидетели по предложение на защитника на Симеонов. Адвокатът е поискал още назначаване на нова петорна психиатрично-психологическа експертиза, в която да участва и военен психолог. Съдът обаче отхвърли това искане.
Защитникът на подсъдимия пледира още да бъде намалено наложеното наказание, което е 20 години затвор, под предвидения минимум от 15 години, а именно - 7 години лишаване от свобода, като се позова на изключителни и многобройни смекчаващи вината му обстоятелства, включително причината да извърши престъплението.
Адвокатът приема, че първоинстанционният съд неправилно е възприел фактическата обстановка по делото, защото не е отдал достатъчна тежест на доказателствата за отношенията между подзащитния му и банката, в която е работела пострадалата.
В защитата си пред Апелативен съд - Бургас Симеонов обясни: "Много добре съзнавам какво съм направил, че съм отнел най-ценното! Твърдя, че съм го извършил в ненормално състояние."
Неговите мотиви за извършване на престъплението били, че в нарушение на правилата, банката го подвеждала в продължение на 2 години, че ще го кредитира, след което отказала да финансира проекта на фирмата му. Апелативният съд обяви делото за решаване, допълва БТА.
Водещи
-
Като в „Терминатор“: ИИ съвсем скоро ще унищожи цялото човечество?
Ботовете могат да използват „милион оръжия наведнъж“ без човешки надзор, предупреди експерт
11.02 | 15:44
-
Виктория натиска Рачков за бебе
11.02 | 15:30
-
Катастрофа с 3 коли в Бургаско прати двама в болница
Движението се осъществява по обходен маршрут
11.02 | 15:20
-
„Трансперънси Интернешънъл”: България остава с високи нива на корупция в публичния сектор
Страната ни се нарежда на 76-о място сред 180 държави
11.02 | 15:10
Най-четени
-
Премиерът Росен Желязков е в Париж за Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект
Форумът събира световни лидери, представители на бизнеса, академичните среди и гражданското...
11.02 | 11:15
-
Козлодуй и Криводол първи минаха на евро
11.02 | 08:13
-
Грипната епидемия в страната все още не е отминала, въпреки спада в броя на заболелите
Различни варианти на грип удължават епидемията
11.02 | 09:45
-
Трима участници са застрашени от изгонване още в първия епизод на Hell’s Kitchen
Висок адреналин, удивителни рецепти и трима номинирани белязаха огненото начало на седмия...
11.02 | 09:54