Прокуратурата съгласна Божков да е на свобода срещу 500 000 лв. 13.05 | 14:15
Жалба срещу решението на градския съд има и от адвокатите на бизнесмена, които настояват той да е на свобода без мярка за неотклонение.

Софийската градска прокуратура е съгласна бизнесменът Васил Божков да е на свобода срещу половин милион лева парична гаранция, съобщиха от съда. Преди няколко дни градският съд определи за Божков гаранция от 130 000 лева, но прокуратурата е протестирала размера.
Жалба срещу решението на градския съд има и от адвокатите на бизнесмена, които настояват той да е на свобода без мярка за неотклонение.
Очаква се тази седмица окончателното решение да бъде взето от апелативния съд.
На 7 май Софийският градски съд пусна от домашния арест бизнесмена Васил Божков. Съдът се мотивира, че вече са минали осем месеца от задържането му.
Според съда няма опасност на свобода Божков да извърши престъпление. Няма риск и бизнесменът да влияе върху събирането на доказателства. Също така няма опасност и той да се укрие.
Божков остава на свобода под парична гаранция в размер от 130 000 лева.
В мотивите си съдът записа, че Божков има стриктно поведение от началото на ареста му, не е нарушавал мярката си за неотклонение. Неоправдана процесуална репресия би било, ако Божков остане под домашен арест, посочи съдът.
Водещи
-
Горят бунгала край плажната ивица в Поморие (ВИДЕО)
Причините за пожара ще бъдат изяснени след пълното му загасяне
20.05 | 15:45
-
Ново 20! Боби Ваклинов прави народно движение (ВИДЕО)
Журналистът подчерта, че основната кауза на движението ще бъдат децата – „Нашата България“,...
20.05 | 15:30
-
„Политико”: Белгия иска ЕП да свали имунитета на евродепутата Никола Минчев
Разследват предполагаемото му участие в корупционен скандал, свързан с китайска технологична...
20.05 | 15:18
-
ЕС със 17-и пакет санкции срещу Русия
Европа заплаши Москва с по-тежки наказания, ако не се съгласи на примирие в Украйна
20.05 | 15:10
Най-четени
-
Синдикати: Готови сме отново за стачка в градския транспорт
Синдикатите са против сливането на транспортната система в едно дружество.
20.05 | 09:45
-
Метрото продължава да работи с допълнителни влакове въпреки възстановеното движение на наземния транспорт
Шестдневна блокада
20.05 | 08:45
-
Откриват паметник за лекарите, загинали от COVID-19
Паметникът се намира в двора на болницата, вляво от входа на параклиса.
20.05 | 10:15
-
Васил Терзиев поиска от Теменужка Петкова да се произнесе до 3 дни за сметосъбирането
Те са предоставени в края на март на Агенцията по обществени поръчки, която е подчинена на...
20.05 | 12:15