Промените, позволяващи гласуване на карантинирани и хоспитализирани, вече са в парламента 15.01 | 12:59
ГЕРБ и Обединени патриоти внесоха предложения за промяна на Закона за извънредното положение
ГЕРБ и Обединени патриоти внесоха предложения за промени в Закона за мерките и действията по време на извънредно положение, които да гарантират правото на вот на хората под карантина, предаде репортер на БГНЕС.
Коалиционните партньори предлагат Централната избирателна комисия (ЦИК) да изработи правила, по които лицата под карантина или в лечебно заведение да могат да гласуват. Председателят на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова каза, че така ще се гарантира активно гражданско участие. Всички останали предизвикателства, според нея, ще бъдат решени в рамките на действащия Изборен кодекс.
ЦИК да гарантира здравна сигурност, като осигури предпазни средства на членовете на комисиите и на гласуващите, каза Дариткова и добави, че за да има максимална прозрачност, управляващото мнозинство предлага мерките да се съгласуват с НОЩ и с щаба по ваксинацията.
Обединени патриоти подкрепят законопроекта. Искрен Веселин уточни, че ще се гарантира и правото на вот на хората с изтекли лично документи в чужбина, които не могат да ги подменят.
Водещи
-
Вътрешният министър с първи думи за ареста на Стоян Мавродиев
поред информацията преди това той се е намирал в Обединените арабски емирства.
04.06 | 12:57
-
Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис е на посещение у нас по покана на българския премиер
Румен Радев проведе среща с гръцкия си колега първо на четири очи в сградата на Министерския...
04.06 | 13:30
-
Близо 1 милион българи могат да останат без ваучери за храна
Ако държавната квота бъде достигната преди края на годината и не бъде актуализирана,...
04.06 | 13:15
-
Отговорите на външното оценяване по математика за 4. клас за 2026 г.
Очаква се в обедните часове Министерството на образованието и науката (МОН) да публикува...
04.06 | 12:59
Най-четени
-
„Възраждане“ поиска оставката на кмета на Варна заради случая „Баба Алино“
През последните седмици цяла България видя кадри от местността край Варна.
04.06 | 10:15
-
Манипулация на НВО, за да не пада успехът на училището: На родители на "слаби" ученици им е предлагано да не пускат децата си на матура
Довод за премахването на НВО
04.06 | 11:15
-
Каква ще е новата мащабна оптимизация на трамвайния транспорт в София
Новият модел предвижда синхронизиране на разписанията в общите участъци на линиите, така че...
04.06 | 10:45
-
Синоптикът Петър Янков разкри кога спират валежите
В Горнотракийската низина се очакват силни гръмотевични бури, отбеляза синоптикът.
04.06 | 12:15