Пропадна пътят към Асеновата крепост 05.08 | 21:53
Автомобили могат да минават, но за камиони и автобуси е рисковано

Пътят, водещ до една от най-посещаваните туристически атракции у нас - Асеновата крепост край Асеновград пропада. Подпорна стена е поддала и част от пътя се е свлякъл. Освен до крепостта е затруднено предвижването и доставката на храна до няколко планински села в района, съобщава БНТ.
Участъкът от пътя пропада от няколко месеца. Поставяни са сигнални ленти и знаци, но друго нищо не е направено. Все още леките автомобили могат да минават, но движението на камиони и автобуси е изключително рисковано.
"Така се е изровил пътя до половината, че пожарна кола по никакъв начин не може да стигне", разказва Асен Бойков, село Лясково.
От общината в Асеновград посочват, че са затрупани от сигнали на притеснени граждани и недоволни туристи. "Хората ходят пеша. Спират и около километър и половина вървят от пътя до Асеновата крепост", обясни инж. Пламен Йончев, зам.-кмет на община Асеновград.
10 000 лева от бюджета е заделила общината за изготвяне на укрепващ проект. Техническото задание вече е изпратено в Агенция пътна инфраструктура, която трябва да финансира ремонтните дейности. Възстановяването трябва да започне от първокласния път за Смолян, който е част от републиканската пътна мрежа. Укрепването обаче ще отнеме време.
"Като съоръжение е доста сериозно, тъй като дължината е около 20-25 метра, а височината е 10 метра", посочи инж. Пламен Йончев, зам.-кмет на община Асеновград.
Уверението на община Асеновград е, че пътят ще бъде възстановен до края на годината. Хората обаче апелират да не се чака до зимата, тъй като всеки нов дъжд свива ширината на пътя.
Водещи
-
Новият председател на ДПС–ДПС ще бъде Хайри Садъков
Припомняме, че по-рано днес от "ДПС - Ново начало" съобщиха, че Джевдет Чакъров подава оставка...
27.05 | 17:59
-
КС образува дело по искането на Радев за референдума
Темата за референдума за еврото придоби широк обществен отзвук, като според последни...
27.05 | 17:34
-
Кирил Петков: Чакъров се огъна след ужасяващ шантаж
Петков завърши своето изявление с призив към "всички свободни хора в България" да се борят...
27.05 | 17:15
-
Делян Пеевски се е превърнал в шеф на фотографско студио, смята депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев
"Това не може да продължава по този начин. Може би обаче не се осъзнава от достатъчно хора...
27.05 | 16:45
Най-четени
-
СГС заседава по делото срещу Радостин Василев
Делото срещу Радостин Василев беше временно спряно в края на 2024 г.
27.05 | 09:59
-
След въвеждането на еврото: Наем от 550 лв. не може да стане 550 евро
Пресмятаме още няколко вида услуги:
27.05 | 11:59
-
Бащата на Сияна: Започнах битка и съм твърдо решен да я докарам докрай - няма сила на земята, която да ме спре
По думите му само този уикенд е имало над 7 инцидента с товарни автомобили по пътищата.
27.05 | 12:15