Протест на спешните медици блокира София, искат по-високи заплати 28.03 | 13:30
Водачите на линейки споделят, че възнагражденията им са около 1 000 лв., като често са глобявани за дребни неща, за да не взимат допълнително материално стимулиране

Служители от центровете за спешна медицинска помощ протестират в София днес. Автошествие ще тръгне в 17 ч. от площад " Княз Александър Батенберг” и ще стигне до Министерството на здравеопазването, предава Нова телевизия.
Повод за демонстрацията са ниските заплати и лошите условия на труд. Лекари, медицински сестри, шофьори и други служители, които заемат различни длъжности в центовете от спешна помощ в цялата страна, ще вземат участие в протестите. Очаква се за протеста в София да пристигнат служители на спешна медицинска помощ от Монтана, Пазарджик, Перник и Враца. Останалите служители ще протестират пред филиалите в градовете.
Водачите на линейки споделят, че възнагражденията им са около 1 000 лв., като често са глобявани за дребни неща, за да не взимат допълнително материално стимулиране.
Организаторът на днешния протест е председателят на националния синдикат "Защита” Красимир Митов, който твърди, че няма промяна от миналогодишните протести насам, а липсата на бюджет притеснява медиците.
"Ние целим да предупредим управляващите, а ако няма промяна, ще има още протести”, казва Митов.
Председателят на синдикат "Защита” за София и окръга Валери Кузманов твърди, че комуникацията с държавата е лоша, въпреки опитите им да говорят с министрите.
Според Милена Атанасова от синдикат "Защита" увеличението на заплатите е било крайно недостатъчно, а един шофьор взема около 1000 лева, а трябва да са двойно. Протестиращите искат ръст на средствата за храна и труд - заплатите на медицинските сестри да скочат до 2500 лева.
Водещи
-
Петкова отговори на Асен Василев: Той критикува себе си и собствените си политики
Проблемите, които имаме с НПВУ да бъдат сведени до - гласувайте тези два или три закона са...
06.03 | 17:59
-
Лекар: Кашлицата и отпадналостта след грип могат да продължат до 20 дни
Специалистите напомнят, че дори след отшумяване на високата температура, пациентите трябва да...
06.03 | 17:40
-
Украйна може да продължи да разчита на подкрепата на Белгия
Белгийският премиер призова да не се забравя, че Русия е нападателят, а Украйна е нападнатата...
06.03 | 17:00
Най-четени
-
Грандиозен обрат с времето: Зимата се завръща ударно със сняг и студ
След преминаването на този фронт ще започне период на по-студено време, ще се изгради...
06.03 | 12:15
-
Кирил Петков: Единствената институция, която не контролира Пеевски, е Европрокуратурата
Това, което ДПС казва, е, че Пеевски контролира това мнозинство. Единствената институция,...
06.03 | 15:59
-
Вече не може да плащаме глоби в брой към МВР и КАТ
МВР премахна касовите плащания в столичните управления
06.03 | 10:30
-
Пълен резил в "Хелс китчън". Зрителите на Нова останаха потресени
Джулиана Гани и Миглена Каканашева от звездния отбор бяха помолени от шеф Виктор Ангелов да...
06.03 | 15:45