Протести заради спирането на 2 влака по линията София-Варна 17.10 | 09:25
„И БДЖ-то трябва, дядовото, не само магистрали!“
![Протести заради спирането на 2 влака по линията София-Варна](http://inews.bg/pictures/670641_1004.jpg)
Над 5000 души са се включили в протестната подписка срещу спирането на два влака след Нова година, съобщиха от Община Червен бряг. По новото разписание от 1 януари 2013 г. влакове 2610 и 2611 по линията София-Варна няма да се движат.
"Основателната" причина за преустановяване на движението на двата влака е "3-минутният престой на гара Червен бряг, което "забавяло" пристигането им на крайната дестинация", е аргументът на ръководството на БДЖ за решението, обясниха от Общината.
Спирането на влаковете ще усложни придвижването на около 600 човека, които месечно ползват железницата за придвижване до и от работните им места.
"Ако спрат влака, за да стигна до Велико Търново, първо трябва да пътувам до Плевен от там до Горна Оряховица и след това – направление Велико Търново", съобщиха много обезпокоени граждани.
Другият проблем е, че е взето решение и за "преместване" на разписанието на още три пътнически влака. Влак 20 136, който е за 19:00 часа, се мести в 21:00 часа. "Хората приключват работа в 17:00 ч. – какво да правят до 21;00 ч., кога ще се приберат по домовете си?", питат силно притеснени и от общинската администрация.
В събота и неделя се пускат само по три вагона, които са крайно недостатъчни за обслужване на пътниците. Не е имало случай да не са препълнени и хората не само да стоят прави, а да са наблъскани един до друг и да "висят" по вратите, което е сериозна предпоставка за опасни инциденти, алармират от Общината и питат чие ще бъде отговорността, ако, не дай, Боже, се случи трагедия?
Нарочените за спиране влакове обслужват не само община Червен бряг, а и общините Луковит, Кнежа и Искър. "Това е болен въпрос за всички, затова, когато подписката приключи, ще я внесем до всички отговорни по въпроса институции, включително и до министъра на транспорта Ивайло Московски.", казаха от червенобрежката община.
Събирането на подписи от недоволни граждани продължава.
"Към момента няма потвърждение за спирането на влаковете. Ще имам срещи с мои колеги от синдиката и ще имаме информация по въпроса. В зависимост от това каква е тя, ще предприемем съответните действия", съобщи за Север.бг председателят на синдиката на железничарите в Горна Оряховица Дечко Гърков.
Водещи
-
БСП избира тайно председател на партията между седем кандидати
Това са Атанас Зафиров, Борислав Гуцанов, Кристиан Вигенин, Калоян Паргов, Боян Балев, Борис...
16.02 | 10:40
-
Възрастни жени загинаха при два случая на пожари
Единият инцидент е от Плевенско, другият - от Врачанско
16.02 | 10:20
-
Бедстващ турист е спасен в Стара планина
Във високите части на планините има мъгла, което носи риск от изгубване
16.02 | 10:00
Най-четени
-
Валежи от сняг и преминаващ студен фронт
Очакват ни най-мразовитите дни през този сезон
16.02 | 09:00
-
Бедстващ турист е спасен в Стара планина
Във високите части на планините има мъгла, което носи риск от изгубване
16.02 | 10:00