Протестиращите майки нощуваха в палатки пред МС 11.10 | 09:10
Малко след 22 ч. снощи полицаите започнаха да събират лични карти и да пишат предупредителни актове за гражданско неподчинение

Майките на деца с увреждания прекраха нощта на палатки на жълтите павета на "Дондуков" в пространството между Министерския съвет и президентството. Температурите бяха около нулата, пише clubZ.bg.
"Цяло лято сме неведими", казаха те и обясниха, че се опитват властта накрая да ги забележи и да обърне внимание на проблемите им.
Столичният булевард "Дондуков” пред Министерския съвет беше блокиран снощи, след като протестиращите поставиха палатки под прозорците на властта и обявиха, че ще пренощуват там.
Малко след 22 ч. снощи полицаите започнаха да събират лични карти и да пишат предупредителни актове за гражданско неподчинение.
Въпреки постигнатите в понеделник договорки с властта родители от цялата страна отново се събраха пред сградата на Министерскияя съвет, за да покажат, че няма да отстъпят от исканията си. Страните подписаха споразумение, според което до края на годината трябва да се приемат в пакет законите за хората с увреждания и за личната помощ. За 2019 г. ще бъдат заделени 150 млн. лв. повече в тази сфера.
Днес Националният съвет за интеграция на хората с увреждания ще разгледа Закона за хората с увреждания, след това той ще бъде обсъден на тристранка и в Министерския съвет, за да стигне в срок до парламента.
Снимка: Стоп кадър, Нова тв
Водещи
-
Боян Радев е новият директор на ГДБОП
Досегашният шеф на службата Явор Серафимов беше преназначен за заместник-директор на ГД...
29.05 | 15:45
-
Стотици се поклониха пред синята легенда Кирил Ивков
"Синята" легенда си отиде от този свят на 78-годишна възраст през уикенда
29.05 | 15:30
-
Електронният подпис става задължителен в държавните администрации
Целта – повишаване на киберсигурността
29.05 | 15:20
-
Желязков и Станков инспектираха Вертикалния газов коридор
Евтината енергия е въпрос за по-добрия живот на българските граждани, заяви премиерът
29.05 | 15:10
Най-четени
-
Днес решават дали Варна ще изтегли дълг за милиони
Сесията ще се излъчва в реално време през YouTube канала на институцията.
29.05 | 10:30
-
Васил Терзиев: Това не е бюджетът, зад който заставам аз
Столичният общински съвет ще разгледа бюджета на общината за 2025 г.
29.05 | 12:59
-
Ще се повишат ли цените на имотите у нас след приемане на еврото
Той посочи още, че цените на имотите се определят на базата на тяхното търсене и предлагане. ...
29.05 | 12:45
-
Радостин Василев: „Възмутени сме от случилото се. Мисля, че е по-добре парламентът да почива и да не се събираме тук
По-рано депутати от "Възраждане" и от ПП-ДБ влязоха в спор заради темата за изучаването на...
29.05 | 11:45