Протестиращите майки няма да успеят да свалят Валери Симеонов, смята политолог 12.11 | 10:55
Любомир Стефанов твърди, че има политически интерес зад протеста

"По тона, по който бяха поднесени исканията и претенциите на протестиращите, и по начина, по който бяха извършени техните действия, много ми заприличаха нещата на едни други организирани подобни мероприятия преди няколко години". Това коментира в предаването "Преди всички" по БНР политологът Любомир Стефанов.
"Със сигурност има някакъв политически интерес зад целия протест и цялата тази ситуация. Подобен род организация спонтанно в социалните мрежи не може да се получи. Тук има някаква структура, която е мобилизирана – категорично. Въпросът е да разберем каква. Това със сигурност са хора, които са в близост с някоя или няколко от партиите", коментира политологът и добави мнението си, че на БСП много й се иска да може да организира такова нещо.
Любомир Стефанов смята, че протестиращите майки на деца с увреждания няма да успеят да свалят Валери Симеонов от поста му. Освен това премиерът Борисов не иска да рискува крехкостта на коалицията, добави той:
"Той като че ли по скоро е готов да понесе още негативи, но до някаква степен. Ако нещата продължават и се ескалира, особено по линия на новите протести, мисля, че ще вземе мерки, но не знам дали те минават през оставката на г-н Симеонов".
Всяко служебно правителство може да инициира проверки на предходните министри, заемали постовете, припомни политологът и добави:
"Едно служебно правителство, доминирано от БСП, би могло да започне да разплита предполагаема и хипотетична мрежа на конфликт на интереси, злоупотреби и всичко останало, за което президентът само намеква".
"Много му се иска на президента да води политическия дебат и да бъде активен гражданин, само че той е президент и затова някак трябва да балансира своята рязкост на изказа", коментира още Любомир Стефанов.
Водещи
-
Мегазвездата Енрике Иглесиас пее тази вечер на стадион "Васил Левски"
Това е единственият концерт на Балканите на изпълнителя от неговото турне
20.09 | 18:00
-
Кирил Петков: Пеевски не може да проходи и 30 метра сред хората
Борисов се крие зад болни колене, каза бившият съпредседател на ПП-ДБ
20.09 | 17:40
-
Големи слънчеви изригвания предизвикват мощни магнитни бури на Земята
НАСА предупреждава за необичайно активен слънчев цикъл
20.09 | 17:20
-
Зеленски обяви предстояща среща с Тръмп
Украинският президент планира разговор за гаранции за сигурност и санкции срещу Русия
20.09 | 17:01
Най-четени
-
ЕК одобри 19-ия санкционен пакет срещу Русия
Предстои страните членки да обсъдят новите мерки, които трябва да бъдат приети единодушно
20.09 | 09:59
-
Поредна мистериозна смърт на топмениджър в Русия
50-годишният Александър Тюнин - главен изпълнителен директор на АД НПК „Химпроминженеринг“,...
20.09 | 11:20
-
Служители на БНТ обявиха стачна готовност
Те искат повишение на възнагражденията с близо 30 на сто и подобряване на условията на труд
20.09 | 11:40
-
Последни летни дни: Слънчев и топъл дълъг уикенд
Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 26°
20.09 | 09:00