Проучване: Хората на възраст между 40 и 60-65 години са най-активно четящите у нас 10.08 | 12:30
Асоциация „Българска книга“ оповести резултатите от Национално изследване на нагласите за четене сред българските граждани от различните възрастови групи

Асоциация "Българска книга" оповести резултатите от Национално изследване на нагласите за четене сред българските граждани от различните възрастови групи.
Хората на възраст между 40 и 60-65 години са най-активно четящите. Допитването е направено в края на миналата година, каза пред БНР Мая Бобева от УС на АБК.
"Най-слаб е интересът в групата между 15 и 30 години. Тази тенденция се наблюдава и през 2019 г., при подобно проучване. Най-големите конкуренти на четенето са сериалите и четенето в интернет, не на книги, а на информация", добави Мая Бобева.
По думите ѝ това е световна тенденция. В Германия също е установено, че четенето намалява във възрастовата група от 44 до 54 години.
"Впечатляващо е, че 20% от анкетираните не са прочели нито една книга през последната година, голяма част от тези хора нямат нито една книга у дома", каза Бобева.
Тя добави, че обнадеждаващото в изследването е, че 83% от анкетираните родители заявяват, че четат на децата си.
Водещи
-
Враца организира безплатен транспорт за всенародното поклонение на връх Околчица
На 2 юни, местната администрация и „Тролейбусен транспорт“ организират безплатен превоз за...
30.05 | 11:15
-
Анелия Мурджова от Симитли помогна на самотен зрелостник в най-важната му вечер
Историята на Анелия и Олександър показва, че понякога най-важните уроци се учат не в училище,...
30.05 | 10:59
-
Парламентът обсъжда напредъка на Северна Македония по пътя към ЕС
Проектът на решение е внесен на 29 май от Тошко Йорданов ("Има такъв народ") и група народни...
30.05 | 10:32
Най-четени
-
Николай Банев и съпругата му Евгения спечелиха дело срещу прокуратурата и ще получат обезщетение от 20 хиляди лева
Прокуратурата има право да обжалва решението на Софийския градски съд.
30.05 | 09:12
-
Какво може да направи Външно министерство, ако ви задържат зад граница
Това, което те могат да направят, е:
30.05 | 10:14