Проф. Габровски иска експертен кабинет (ВИДЕО) 05.12 | 11:00
Ще разговаряме с всички, вратите ни са отворени, заяви номинираният за премиер от ГЕРБ-СДС топ хирург

Ще разговаряме с всички. Вратите ни са отворени. Ще се опитаме да намерим общи допирни точки. Това заяви Габровски в изявления след връчването на мандата на ГЕРБ-СДС.
Експертен кабинет, след разговори с всички партии. Това е концепцията на проф. Николай Габровски, когото ГЕРБ номинира ха за министър-председател.
Повече от половин час проф. Николай Габровски, Десислава Атанасова и Томислав Дончев обсъждаха с президента Румен Радев възможността да реализират първия мандат за съставяне на правителство.
Професорът така и не каза от кого точно е получил поканата за премиерския пост. "През последните години съм получавал много покани, както да работя в чужбина, така и да вляза в политиката. Винаги съм отказвал. Страхувам се, че в момента България е на кръстопът на твърде много кризи - на социална, на икономическа, енергийна, виждаме и сериозен мигрантски натиск. Една от водещите причини за това е политическата. Знаете колко избори имаше. Това трябва да спре по някакъв начин. Надявам се, че аз като личност, която е консенсус на, професионална, еднакво отдалечена от всички партии, имаща диалог с всички партии, ще даде възможност за нов тон в политилата", обяс и той включването си.
Съставът на евентуалния кабинет не е попълнен."Ще разчитаме на хора с професионализъм, на хора, които са отдалечени от партийните структури, които са известни и със своята експертиза в съответните области", заяви кандидатът за премиер. И подчерта, че идеята му е да има цялостна промяна на политическия тон - да се премине от едно кресчендо и една видима за всички неефективна конфронтация към диалог, търсене на общи допир и точки и как България да преодолее по възможно най-лек начин този тежък период, пише "24 часа".
Водещи
-
Край на хартиените здравни карти и бележки: Новата система улеснява родители и медици
Данните от тях са налични в системата, а достъп до нея имат единствено медицинските...
09.09 | 17:59
-
Няма опасност от въвеждане на режим на водата в Монтана
Язовирът е пълен на 81,65% и това гарантира водоподаването по направленията към Монтана и...
09.09 | 17:40
-
КЗП с нова услуга за проверка на етикети в мобилното си приложение 2
Можете да инсталирате мобилното приложение "КЗП" за Android или за iOS.
09.09 | 16:45
Най-четени
-
Тол камерите претоварват МВР със сериозна работа 4
Камерите заместват липсващите полицаи
09.09 | 13:30
-
Случаите на COVID-19 в страната се увеличават с 30% на седмична база
Как протича заболяването и кога да търсим лекар?
09.09 | 12:15
-
Разраства се пожарът в Национален Парк “Рила”
От тази сутрин гори ново огнище. Огънят е в югоизточния дял в скалистия район от който започна...
09.09 | 13:59
-
Работещите бедни в България се увеличават въпреки ръста на заплатите
Сивата икономика като основна причина
09.09 | 14:15