Проф. Константинов: Ако повече хора гласуват, имат шанс по-малките партии 20.05 | 14:37
Традиционно силните ядра са БСП, ГЕРБ и ДПС, смята той

"Интерес от ниска избирателна активност имат големите партии с твърди електорални ядра. Това са БСП, ГЕРБ и ДПС", посочи проф. Михаил Константинов. По думите му те имат твърди поддръжници, които ще гласуват при всяко положение, "ако ще и камъни да падат от небето".
"Това са партиите, които имат сметка от това по-малко хора да гласуват. Ако гласуват повече хора, получават шанс и такива коалиции като Реформаторския блок, например, които в момента изглежда, че остават извън Европарламента", посочи Константинов, който е бивш шеф на ЦИК, експерт по изборни въпроси.
По отношение на разпределението на мандатите проф. Константинов посочи, че според последните данни на "Галъп" са 6:6:3:2, но по думите му е възможен и вариантът 6:6:3:1:1. "Последните три или два ще са мандатите за ДПС и "България без цензура. Шестиците са за големите партии, но може да си представим и едно друго разпределение 6:2:2:1", коментира Константинов.
По думите му шестиците отново са за големите партии, двойките са за ДПС и "България без цензура", единият мандат е спорен за кого отива, предаде агенция "Фокус". "Най-интересното е, че в последните няколко дни АБВ показва известен възход. По едно време бяха потънали окончателно, социологията не ги ловеше като значим фактор, но според мен битката е между тях и Реформаторския блок", заяви проф. Константинов.
Водещи
-
МВР купува необозначени патрулки за контрол на агресивните шофьори
Вътрешният министър каза също, че е необходимо да се създаде такова ниво на координация, което...
14.04 | 17:59
-
От 15 април до 31 май влиза в сила забрана за риболов в област Монтана
От ИАРА в Монтана съобщиха, че през 2024 година за нарушаване на забраната за риболов по време...
14.04 | 17:40
-
Politico: Лондон алармира - Путин иска Западните Балкани като следваща "площадка за игра"
Линии на разлома и увертюри в Косово
14.04 | 17:20
-
Песен за Сияна разплака русенци на протеста срещу войната по пътищата
Различни емоции от мъка, гняв и тъга бяха изписани по лицата на мъже, жени, деца, които се...
14.04 | 16:59
Най-четени
-
„Добре дошло, Бебе“: Раздават безплатни книжки за ваксините и отглеждането на деца в родилните у нас
На 8 април т.г. бе обявен конкурс за художествен текст „С думи срещу страха, с ваксини срещу...
14.04 | 15:30
-
Започва Страстната седмица
Днес, на Велики понеделник, започва Страстната седмица, която бележи последните дни от...
14.04 | 09:22
-
Двама души са транспортирани в болница „Пирогов“ след нападението в района на Централните хали в София
Пострадалият е бил откаран по спешност в най-голямата болница в столицата за спешна помощ с...
14.04 | 11:15