Професор Вучков: Това не са преговори за кабинет, а пазарлъци на Женския пазар 02.11 | 18:05
Политиците в НС били задръстени, смята той

В момента не се водят преговори за съставяне на правителство, а пазарлъци на Женския пазар. Така професор Юлиян Вучков определи опитите на парламентарно представените партии да формират кабинет.
В ефира на bTV той обяви за нелегитимно Народното събрание, тъй като повечето депутати са избрани с купени гласове. Според професора 80 на сто от българските граждани не били представени в него.
Той разкритикува народните избраници, че се държали като любимци на народа, а били излъчени чрез изборна търговия.
Вучков ги призова да не се държат като все едно разменят кокошки, а да вървят към предсрочни избори. "Вие сте задръстени и остарели", обърна се към политиците професорът. Вучков призова за нов временен кабинет, който обаче да бъде излъчен от всички, а не само от президента. "Той сам си реди служебния кабинет, затова правителството му е кофти", коментира той.
Гневът на Вучков си навлече и лидерът на ДСБ Радан Кънев, който според професора "бил лаладжия и нямал една оригинална идея".
Сегашният служебен премиер пък бил лековат несериозен човек. "Той е безпринципен - казва, че е ляв, а управлява дясно", каза той.
Според него страната трябвало да се управлява от професорка партия, а премиер да е човек с "четирипосочна" квалификация.
Водещи
-
Издирваният Васил Михайлов: Ще се предам в най-скоро време
Той не уточни кога възнамерява да го направи.
23.06 | 18:00
-
С капан за мечки ще ловят пантерата в Шумен, при нужда ще бъде отстреляна
Към екипа се присъединява и специалист по лова
23.06 | 17:20
-
Времето полудява! Жълт код в 22 области
В районите с жълт код се очакват максимални температури до 35-37 градуса. За Рило-Родопската...
23.06 | 16:59
Най-четени
-
Проучване: Младите хора у нас не искат под 3 200 лв. стартова заплата
Личен живот, семейство и щастие
23.06 | 12:30
-
Властите в Шумен: Малки са шансовете хищникът да бъде заловен жив
"99% става въпрос за леопард - едно от най-опасните животни в Африка, когато бъде преследван....
23.06 | 11:15
-
Путин: Където стъпи кракът на руски войник, там е наше
Руската работа в иранската АЕЦ ще продължи
23.06 | 11:59
-
5000 лева на месец за готвач на морето и до 15 000 за сервитьор за целия сезон
“Най-най ниските позиции 1000 лева е за чуждестранните работници или малко повече. То е в...
23.06 | 15:00