Пускат поетапно парното в Пловдив 17.10 | 12:58

Най-напред парното ще бъде пуснато в детските заведения, болниците и училищата

От Кремена Бедерева

EVN България Топлофикация - Пловдив от днес - 17 октомври, започва поетапно подаване на топлинна енергия за всички свои битови и стопански клиенти. Това съобщиха от пресцентъра на дружеството.

Най-напред парното ще бъде пуснато в детските заведения, болниците и училищата, а след това и в обществения сектор и жилищните сгради.

В тази връзка всички клиенти трябва да отворят на максимум регулиращите вентили на входа на радиаторите, което по думите на специалистите ще позволи ефективно обезвъздушаване на отоплителните тела и по-качествено отопление.

В случай, че през следващите дни температурите се повишат, съвременните абонатни станции, с които разполагат всички сгради, ще се изключат автоматично.

Водещи

Най-четени