Първанов си отива! Кой ще поеме ръководството на АБВ 15.01 | 10:04
Партията се събра на конгрес в зала 1 на НДК

Политическа партия АБВ се събира днес на конгрес в зала 1 на НДК под мотото "Промяната започва от нас". На него се очаква да бъде избрано ново ръководство, след като в края на миналата година основателят и досегашен лидер Георги Първанов и неговите заместници Румен Петков и Ивайло Калфин решиха да се оттеглят от постовете си.
Номинирани за поста на Първанов от структурите в цялата страна са Константин Проданов, финансов експерт на АБВ, Николай Илчев, председател на общинската структура на АБВ във Велико Търново, Ивайло Калфин, Мариана Тодорова, Марин Киров, председател на правния съвет на партията, Владо Маринов, председател на АБВ в Пловдив, Румен Петков, Георги Първанов, Трендафил Величков, член на Изпълнителното бюро на АБВ и говорител на партията.
Заедно с важния избор представителите на АБВ ще трябва да обсъдят и предстоящото си участие на предсрочните парламентарни избори. Амбициите им са за промяна на начина, по който се реализират политиките. На Конгреса ще бъде обсъдена алтернативна програма за управлението на държавата, направена на базата на експертен анализ, обясни преди няколко дни говорителят на АБВ Трендафил Величков.
Водещи
-
Пожар в бургаския кв. Банево
03.08 | 16:20
-
Дацов: Дефицитът в бюджета рязко се увеличава
Финансистът коментира и идеята да се въведе отново прогресивното данъчно облагане с думите, че...
03.08 | 16:00
-
"Каменен" хороскоп: За кого е подходящ за турмалинът?
Камъкът е един от най-мощните защитни амулети
03.08 | 15:30
-
Клъцни-срежи: Топ моделът Ралица Балева неузнаваема от множество пластични операции
58-годишната блондинка изпрати в последния му земен път бохема Тодор Славков и едва бе...
03.08 | 15:00
Най-четени
-
Митрофанова: България "безпрецедентно" притиска "Лукойл" да продаде бизнеса си
Тя припомни, че доставките на руски газ за България са прекратени от април 2022 г., когато...
03.08 | 10:40
-
Български пенсионери превзеха гръцките плажове
Те са привлечени от изключително евтини еднодневни екскурзии
03.08 | 13:20
-
Поскъпването на основни храни, плодове и зеленчуци на борсите продължава
сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ
03.08 | 10:20