Първите 4 американски F-15 вече са у нас 01.09 | 17:53
Изтребителите ще участват в съвместните операции с нашите МиГ-29

В авиобаза "Граф Игнатиево” днес бяха предислоцирани 4 самолета F-15 от състава на 194-та ескадрила на Националната гвардия на САЩ, които ще участват заедно с български МиГ-29 в изпълнение на задачи по усилване на охраната на въздушното пространство на страната ни. То ще се проведе в периода 9-16 септември. Правителството прие решение за усилване на охраната на въздушното пространство на нашата страна от военновъздушните сили на България и на САЩ на 24 август.
При изпълнение на съвместни задачи по Air Policing българските дежурни изтребители ще се използват приоритетно. Участието на личен състав и техника от българските Военновъздушни сили в съвместните операции по Air Policing доказват способностите на бойната авиация на България да действа интегрирано със силите на съюзническите държави за гарантиране на въздушната сигурност на страните от Източния фланг на Алианса.
Съвместните мисии по охрана на въздушното пространство на страната ни ще се извършват в рамките на Интегрираната система на НАТО за противовъздушна и противоракетна отбрана. Решения за гарантиране на сигурността на съюзниците в Източна Европа бяха взети от държавните и правителствени ръководители на страните-членки на срещата на най-високо равнище на НАТО в Уелс през 2014 г. и във Варшава през 2016 г. Едно от тези решения е усилването на мисията по охрана на въздушното пространство на страните-членки от Източния фланг със съюзнически сили на ротационен принцип.
Водещи
-
Двама възрастни мъже са се удавили в морето край "Слънчев бряг"
По случаите се води разследване.
07.08 | 11:30
-
Предстои най-атрактивното за наблюдение съединение на две планети за 2025 г. – на Юпитер и Венера
Любов сред звездите
07.08 | 11:14
-
Трети ден продължава борбата с мащабния пожар в Сакар
На място продължават действията на огнеборците
07.08 | 10:59
-
Новите мита на Тръмп влязоха в сила
За стоките, които са били натоварени на плавателни съдове към САЩ и които са били в транзит...
07.08 | 10:45
Най-четени
-
Последен ден за търговците да подготвят изписването на цените на стоки и услуги – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени
07.08 | 09:45
-
Акция на контролни органи се провежда в Дуранкулак срещу коли, паркирани на плажа
Проверките ще се извършват до края на сезона
07.08 | 10:30
-
Нова инициатива за намаляване на употребата на райски газ, дизайнерска дрога и вейпове сред децата
В края на юли парламентът прие, че продажбата на райски газ на деца ще се наказва с лишаване...
07.08 | 09:15
-
Облачно в София, в планините - дъжд, по морето - супер!
Облачно в София, в планините - дъжд, по морето - супер!
07.08 | 08:00