Първите дни на ноември 2025 ще започнат с по-високи от обичайните температури за сезона 03.11 | 15:15
Облачност и валежи от 3–4 ноември
Първите дни на ноември 2025 ще започнат с по-високи от обичайните температури за сезона.
Въпреки че ще има слънчеви часове, в много части на страната – особено в низините и котловините – преди обяд ще се наблюдават мъгли и ниска слоеста облачност, предаде Парите ни.
Облачност и валежи от 3–4 ноември
Още в нощта срещу 4 ноември облачността ще се увеличи, а в периода до края на седмицата времето в по-голямата част от България ще остане предимно облачно. Очакват се валежи с различна интензивност и разпределение по дни. Вятърът ще е най-често със северна компонента – умерен в началото, постепенно отслабващ, като в много райони временно ще стихва.
Температури близки до нормите
През повечето дни минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, а максималните – между 10° и 15°. В четвъртък е възможна по-малка вероятност за валежи и повече слънце, което ще повиши дневните стойности с около 2–3 градуса. В низините и котловините обаче ще продължат условията за ниска облачност и намалена видимост.
Втората седмица: облаци с кратки паузи
За периода 12–13 ноември прогнозата предвижда сравнително малка вероятност за валежи, но облачното време ще доминира. След тези дати отново се очаква увеличаване на валежите. Температурите ще останат близки или малко по-високи от обичайните за средата на месеца.
Водещи
-
Радев внесе оставката си в Конституционния съд
Оставката на Радев е внесена в КС и държавният глава очаква неговото произнасяне.
20.01 | 12:30
-
ПП „България може“ на Кузман Илиев свиква Национална конференция
Общото събрание ще се проведе в зала „Киев“ на Парк-хотел „Москва“ и ще започне в 13:00 ч.
20.01 | 11:45
-
Най-мощната в последно време магнитна буря обхваща Земята на 20 януари
Очаква се това изхвърляне да достигне нашата планета днес, 20 януари.
20.01 | 11:30
-
Бивш началник на кабинета на Радев за възможния му проект: „Нашата България“ е едно добро име
Според Христов напрежение се е нагнетявало в обществото не от президента, а от политиците.
20.01 | 11:15
Най-четени
-
Президентът Румен Радев ще депозира оставката си
До този момент няма случай на подадена оставка от президент на България.
20.01 | 08:30
-
Мартин Карбовски: Не сме с вас, господин Президент. Вие бъдете с нас!
Искахте промяна? Вземете си я. Дайте шанс на недоволството си, не на Радев, зове журналистът
20.01 | 09:15
-
Първан Симеонов: Между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон, това ми се струва следващото възможно мнозинство
По думите му от година насам между ПП-ДБ и Президентството има вежлив тон.
20.01 | 09:30