Първолаци няма къде да учат в София, Кунева обеща разширени паралелки 10.06 | 14:32
Искам родителите и децата да са спокойни, каза министърът
Вицепремиерът и министър на образованието и науката Меглена Кунева ще разгледа всяко искане за увеличаване на броя на децата в паралелките в първи клас, за да не останат незаписани ученици, обещаха от МОН.
Един от сериозните проблеми в момента е при записването на първокласници в някои градове. Това важи особено за София, където има деца неприети в нито едно училище от района, в който живеят.
Наредба № 7 за броя на паралелките позволява на министъра да разреши в клас да има 29 деца извън определения сега минимален брой от 22 деца по предложение на директорите и при възможност повече деца да се обучават.
Ако получа мотивирани искания от директорите, аз ще го направя. Искам родителите и децата да са спокойни, че всичко което зависи от нас, разбира се в рамките на закона, ще бъде направено. Това обаче не отменя нашата задача да има повече училища и в едно училище да не учат на две смени, посочи министърът.
Водещи
-
Бабикян: Правителството падна, но съдебната система остава завладяна
Всяко поколение трябва да дава своя данък за демокрацията ни, смята той
18.12 | 20:15
-
Д-р Николай Михайлов: Протестът не решава политическите въпроси, а отнема от и бездруго осакатения труден бюджет
Бойко Борисов има една версия за себе си в критична ситуация, че представлява боцман на борда...
18.12 | 20:00
Най-четени
-
"Или пари днес, или кръв утре" - ключова среща на ЕС за финансиране на Украйна със замразени руски активи
„Путин разчита на нашия провал. Не можем да си го позволим“, заяви Кая Калас
18.12 | 13:10
-
Официално приеха осемте F-16 в авиобаза "Граф Игнатиево"
18.12 | 13:28
-
България представя първите осем изтребителя F-16 Block 70
Преди дни в страната пристигнаха и последните два самолета от първата партида, с което...
18.12 | 10:45