РЗС: Иванов и Плугчиева са кандидати на ДС и Гоце 07.03 | 10:17
От партията считат, че ако те оглавят служебен кабинет, има реален риск България да тръгне рязко назад

"Политическият съвет на РЗС категорично се противопоставя на опитите за реставрация на Любен-Беровия тип правителство. Считаме, че ако ретроградни персони като Димитър Иванов и Меглена Плугчиева оглавят служебен кабинет, има реален риск България да тръгне рязко назад и да влезе в още по-опасна пропаст от Гърция."
Това заявяват от партията. Димитър Иванов и Меглена Плугчиева са кандидати на ДС и Гоце, а не на протестиращите. Не е ясно по какви критерии професорът, предлагащ се за премиер, депутат, министър и какъв ли още не, е припознат като ново лице.
След като от 30 години той обслужва върхушката на БКП-БСП и с присъщия му изпразнен от съдържание поглед мисли, че обществото е забравило, че той беше изгонен по непригодност от собствената му партия БСП.
От РЗС припомнят, че Димитър Иванов беше съветник на Георги Първанов по време на първия му мандат като президент.
Той е човек с крайно леви убеждения, който години наред участва в нереализирани политически схеми. Димитър Иванов е марионетка на Гоце и е олицетворение на статуквото, срещу което възропта българското общество. Затова РЗС се противопоставя срещу опитите за реабилитацията му в политическия живот.
РЗС отбелязват още, че Меглена Плугчиева е по-известна в лесовъдските среди с прякора си "Кралицата на горската мафия”, отколкото със собственото си име. Приносът на Плугчиева за спиране на еврофондовете по времето на тройната коалиция е може би най-големият й актив.
Жалко, много жалко, че част от лицата на протеста ходят по сборища, където средата е не по-малко отровна от атмосферата в българския парламент, завършват позицията си от партията.
Водещи
-
БСП - ОЛ няма да подкрепи предложението на Радев за референдум за еврото
Това обявиха от левицата
10.05 | 17:40
-
Германия затегна граничния контрол
Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия
10.05 | 17:20
-
Ицо Хазарта: Ние, българите, сме едно цяло
Евродепутатът коментира предложението на Радев за референдум за приемане на еврото
10.05 | 17:00
Най-четени
-
Доц. Цеков: Предложението на Радев за референдум за еврото е противоконституционно
Докторът по конституционно право обясни защо у нас не може да бъде проведен такъв референдум
10.05 | 11:00
-
Бойко Борисов: Протегнатите ръце са по-силни от юмрука на Румен Радев (ВИДЕО)
НС по най-бързия начин трябва да отхвърли този референдум, подчерта лидерът на ГЕРБ
10.05 | 12:00