Радан Кънев видя капка катран в речта на Кирил Петков 03.12 | 18:00
"Новият председател на НС - млад, стегнат, образован човек. Това е нов образ, от който имахме нужда, въпреки че е необичаен за позицията", пише за Никола Минчев евродепутатът
Евродепутатът Радан Кънев коментира на страницата си във Фейсбук първия ден на 47-ия Парламент:
Пожелавам успех на колегите в 47 НС - ще бъде трудно, но няколко неща днес ми дават надежда, че е възможно:
- Много спокоен тон, крайно време беше. Политиците сме такива, каквито ни избират гражданите. И в демокрацията трябва да сътрудничим, а това изисква култура на общуване;
- Преговори и компромис вече не са мръсни думи;
- Корнелия Нинова не е председател на НС. Да, ясно е, че с БСП ще трябва да се работи, или поне да се опита. Но БСП не е победител на изборите, а тежко загубила партия, именно благодарение на лидера си. Позицията на лидер на преговорите, която известна пасивност и неопитност на останалите участници ѝ даде, беше най-голямата заплаха за бъдещо управление;
- Новият председател на НС - млад, стегнат, образован човек. Това е нов образ, от който имахме нужда, въпреки че е необичаен за позицията.
Съвсем не на последно място - речта на Христо, като председател на ПГ на Демократична България. За мен лично, тя даде увереност, че съм гласувал за когото трябва. Въпреки лошите резултати. А ако в кампанията чувахме тази реч, те нямаше да са толкова лоши.
Капката катран: В речта на бъдещия премиер, иначе стегната, конкретна, в неговия работен стил, липсваха двата най-сериозни проблема днес - здравната криза и цунамито на новите европейски енергийни политики, за които сме плачевно неподготвени. Кампанията свърши. Времето за премълчаване на трудните решения - също.
Надявам се този парламент скоро да избере силно правителство, с което да работим по тези трудни решения.
Водещи
-
Мирчев твърди, че се готви сценарий за протеста, МВР категорично отхвърля
По-рано Ивайло Мирчев написа, че МВР ще иска прекратяване на протеста "при определени...
01.12 | 18:00
-
Къде ще изградят КПП-та за протеста пред Народното събрание
„Нямаме нищо против мирно-протестиращите граждани, които желаят да изразят своята позиция чрез...
01.12 | 17:40
-
Средната работна заплата достигна 2549 лв. през третото тримесечие
„Това е с 4,4% повече отколкото година по-рано“, коментират експертите от МТСП.
01.12 | 17:20
-
София отлага коледните светлини в знак на солидарност с протестиращите
По думите му, 1 декември по традиция е денят, в който елхата пред Столичната община озарява...
01.12 | 17:00
Най-четени
-
Сдружение „БОЕЦ“ алармира: МВР подготвя палежи и провокации за протеста на 1 декември
От сдружението описват конкретни схеми за саботаж. „Информацията е за палежи на автомобили...
01.12 | 14:00
-
София се готви за още по-голям протест, демонстрации ще има в цялата страна
Възможно е да има протести и на други места, включително и от български общности в чужбина.
01.12 | 13:00
-
Вече 134 г. ВМА е „войник на фронта на човешката болка“
Военномедицинската академия в София отбелязва 134 години от основаването си.
01.12 | 14:30
-
Политолог: Бюджетът беше просто поводът, а не истинската причина за протестите
Това, което според него е притеснило лидера на ГЕРБ, е опитът му от зимата на 2013 г., когато...
01.12 | 13:45