Радев: Ако има консенсус в парламента за базов бюджет за 2023 г., правителството ще го внесе 11.11 | 17:45
Това заяви президентът на среща с лидерите на КНСБ и КТ "Подкрепа" Пламен Димитров и Димитър Манолов

Ако политическите партии и всички народни представители постигнат предварителен консенсус, че искат да бъде внесен базов бюджет за 2023-а година, служебното правителство ще внесе такъв бюджет.
Това заяви президентът Румен Радев на среща с лидерите на КНСБ и КТ "Подкрепа" Пламен Димитров и Димитър Манолов:
"Има остри противоречия в парламента, дали да остане удължителния закона за настоящия бюджет, или да се внесе базов бюджет за 2023 г. И ако се постигне такова единомислие и някакъв предварителен консенсус за "приличие" и "спасяване" на бюджета от едно предизборно наддаване, аз съм убеден, че правителството има достатъчно разум и ангажираност към хората да има повишаване на доходите, на социалните придобивки, на пенсиите, така че правителството да внесе такъв бюджет, който вие искате".
Срещата на синдикалните лидери с държавния глава се провеoe непосредствено след края на протестния митинг и автошествие на двете конфедерации с искане за повишение на доходите заради инфлацията и спешно приемане на бюджет за 2023-а година.
Водещи
-
Костадинов: Когато "Възраждане" получи властта, ще извади България от еврозоната
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли, увери той
06.07 | 18:00
-
Далай Лама навърши 90 години
Хиляди последователи отбелязаха юбилея на духовния водач в подножието на Хималаите
06.07 | 17:40
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
Рая Назарян: Опозицията се превърна във фабрика за неуспешни вотове
Това правителство преследва много упорито всички заложени цели, заяви тя
06.07 | 13:20
-
Трима загинали, след като кола се заби в заведение в Разград
Автомобилът е управляван от 19-годишен младеж
06.07 | 11:40