Ражда се бебе - садят дърво 27.11 | 15:13
Така ще бъде изградена Алея на новия живот в Димитровград
В Димитровград ще бъде изградена Алея на новия живот. Всяка година на нея ще се засаждат толкова дървета, колкото бебетата са се родили.
Решението беше прието от Общинския съвет и може да бъде изпълнено още за родените през 2010-та.
Всяка година в Димитровград се раждат между 350-400 бебета. Ако за всяко новородено се засажда по едно дърво, това означава, че след години Димитровград ще бъде един от най-зелените градове в България.
Докато общински съветници и кмет обсъждат най-подходящото място за бъдещата Алея на новия живот, хората от Димитровград вече са приели идеята.
За да започне изграждането на алеята първоначално ще са нужни 20 хиляди лева. Парите ще бъдат предвидени в бюджета за 2011г. на Димитровград.
Водещи
-
Нинова: Радев е в обувките на Борисов
„В тригодишната прогнозна рамка към бюджета се предвижда постоянно дългът да нараства през...
27.06 | 12:20
-
Българин е сред основните фигури в мащабно корупционно разследване в Румъния
То започва в хазартния сектор и впоследствие води до отделно дело срещу кмета на Букурещ...
27.06 | 12:00
-
Чуждестранни туристи шокирани от цените в Слънчев браг
Дюнерът е 8 евро, а парче пица - 3 евро
27.06 | 11:40
-
Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение
Те ще прминават по републиканските пътища от днес до 12 юли
27.06 | 11:20
Най-четени
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45
-
След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран
27.06 | 10:00
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00